YASTIK ALTINDA TAKILAR DEĞİL HAS ALTINLAR OLACAK

IMG_4221ERDEM AŞIK “AVRUPA’DA AMERİKA’DA OLDUĞU GİBİ TAKININ YATIRIM OLARAK DEĞERLENDİRİLMEDİĞİ DÖNEME GİRİYORUZ. ALTINDA YATIRIM DENİNCE SADECE GRAM ALTIN VE SARRAFİYE, HAS ALTIN AKLA GELECEK…”

 

Altın fiyatlarının yükselişi ile birlikte artık bilezik ve 22 ayar takıları satan alan kişilerin bu takılardan kara gün dostluğu fazla beklemiyor. Geçen yıl ilk kez sarrafiye altınları geçen gram altın, altına yatırım yapmayı düşünenlerin artık ilk aklına gelen enstrüman oluyor. Bugün itibariyle özellikle 22 ayar altın takı grubunda çok farklı tasarımlara imza atıldığını, kesinlikle bozmaya kıyamayacağınız özel takılar vitrinleri süslüyor. Bu önemli değişime dikkat çeken İsgold Altın Rafineri A.Ş Genel Müdürü Erdem Aşık; özellikle gelişmiş ülkelerde olduğu gibi takıların sadece bir takı olarak kullanılma sürecine girildiğini, altına yatırım yapmak isteyenlerin has altın veya sarrafiye altın tercih ettiklerini söyledi.

 

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Altın; toplumumuz için çok önemli bir tasarruf aracı. Yıllarca en zor günler için altın biriktirildi, işçiliği az olan 22 ayar takılar ve bilezikler özellikle yatırım amaçlı alındı ve çok fazla kullanılmadan yeri geldiğinde tekrar satıldı. Artık toplumun bu düşüncesinde önemli bir değişim gözlemleniyor. İsgold Genel Müdürü Erdem Aşık; altın fiyatının çok ciddi rakamlara çıkmasıyla birlikte, kişilerin en ufak işçilikli takıları dahi yatırım amaçlı almayı düşünmediğini, bunun yerine alış ve satışlarında minimum fark ortaya çıkan gram, sarrafiye altınların çok daha büyük talep gördüğünü ifade ediyor.IMG_9834 (2)

Bugün düğünlerde geline bilezik takma geleneğinin bile büyük bir değişime gittiğini, birçok düğünde sarrafiye ve gram altınların takı yerine hediye edildiğini belirten Erdem Aşık; 22 ayar takı üreticilerinin bu toplumsal değişime çok hızlı ayak uydurduklarını ve birbirinden çarpıcı modeller tasarlayarak, 22 ayar takının azalan yatırım kimliğini, şıklığı tamamlayan özel aksesuar kimliği ile değiştirdiklerini dile getirdi.

“Külçe Altına Talepte Anadolu Daha Önde…”7

Uzun zamandır online gram ve sarrafiye altın satışı yapan İsgold; toplam satış hacminde, Anadolu şehirlerinde yaşayanların, batıda yer alan şehirlerde yaşayanlara göre daha fazla talep gösterdiklerini kaydeden Aşık; “Online altın satışında kalfalık dönemine adım attığımızı söyleyebilirim. En önemlisi insanların güvenini kazanıyoruz. Bu işte hizmet ve verilen sözün zamanında yerine getirilmesi çok önemli. Ayrıca tamamen patenti bize ait olan, yüksek güvenlik sistemli ‘İSGOLDSecureTM’ başarımızda önemli bir role sahip. Geçen sene ertelenen düğünlerle birlikte bu yıl düğünlerin çok artacağını ve güzel bir yaz mevsimi geçireceğimize inanıyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.ISK-46A

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.