KIŞ LEZZETLERİN KATILDIĞI “SUBAŞI” DOĞAL VİTAMİN DEPOSU

Zekiye Görür Mutfakta yardımcısı Selahattin bey ile birlikteKIŞ LEZZETLERİN KATILDIĞI “SUBAŞI” DOĞAL VİTAMİN DEPOSU

 

 

Çemberlitaş’ta yer alan ve yıllardır birbirinden lezzetli ev yemeklerini müşterilerine sunan ‘Tarihi Subaşı Lokantası’; kış menüsü ile şimdi tam bir vitamin deposu. Tarihi Subaşı Lokantası; lezzeti, hijyeni, kalitesi ve güler yüzüyle evinizdeki mutfağı Çemberlitaş’a getiriyor.

 

2Tarihi Subaşı Lokantası; günümüzde sayısı yok denecek kadar azalan Osmanlı – Türk mutfağını ve ev yemeklerini sizlere yaşatan ender lokantalardan birisi. Dünyanın önde gelen mutfaklarından biri olan Türk Mutfağının seçkin lezzetlerini birarada bulacağınız Tarihi Subaşı Lokantası’nda bu günlerde kış yemeklerinin, kış sebzelerinin ağırlığı göze batıyor. Yer elması, pancar, Brüksel lahanası, karnabahar, kabak, taze fasulye ve havuçtan oluşan “Subaşı Vitamin” bu aralar en popüler yemek. Özellikle soğuk havalarda sağlığına ekstra dikkat edenler bu harika lezzetten kendilerini alamıyorlar.

 

 

Zekiye GörürLokantanın işletmecisi Zekiye Görür; Subaşı Lokantasında mevsimine uygun yemekler müşterilerine sunduklarını, zamanı geçen hormonlu sebze ve meyvelerin lokantaya kesinlikle girmediğini vurguluyor. Hergün değişen zengin menü de herkesin zevkine hitap edecek lezzetler bulunuyor. Son günlerde Subaşı’nın tarifsiz lezzetlerinin ortaya çıkmasında büyük katkı sağlayan Görür; “Birkaç aydır mutfağa ağırlığımı koydum. Yeni yemek çeşitlerimiz ve artan lezzetimize benim de katkım varsa ne mutlu bana” dedi. Antep usulü kuru patlıcan dolması, bezelye çorbası, kadayıf dolması, kelle, paça, işkembe çorbası ve daha birçok kış mevsiminin özel lezzetine Subaşı’nda canlı olarak şahit olabilirsiniz. Unutmayın; mutfağınızı yanınızda götüremezsiniz ama evinizin mutfağının lezzetine Subaşı’nda devam edebilirsiniz.Kadayıf dolması

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.