KAPALIÇARŞI’NIN HEMEN KÖŞE BAŞI SİZİ BEKLİYOR ENFES LEZZETLERİYLE “SUBAŞI

zekiye-gorur-ve-basasci-selahattin

“Evinizin mutfağı Subaşı Lokantası” sloganıyla yıllardır, gerçek ev yemeklerini tercih edenlerin lezzet durağı olan Subaşı Lokantası; yeni bir İstanbul Jewellery Show’da ziyaretçilerini bekliyor. Her fuar döneminde kuyum camiasının kalbinin attığı Çemberlitaş’ta yaşanan hareketlilik, bölge esnafını da olumlu yönde etkiliyor. Fuar için Anadolu’dan kalkıp gelenler, misafirlerini lezzetli ve sağlıklı bir lokantaya götürmek isteyenlerin tercihi olan Subaşı Lokantası; lezzeti, hijyeni, kalitesi ve güler yüzüyle evinizdeki mutfağı Çemberlitaş’a getiriyor. Şimdi İstanbul Jewellery Show için İstanbul’a gelenlere, Çarşıya yolu düşenlere evinizdeki lezzet, ‘Subaşı’ ile aynen devam ediyor.

 

Tarihi Subaşı Lokantası; günümüzde sayısı yok denecek kadar azalan Osmanlı – Türk mutfağını ve ev yemeklerini sizlere yaşatan ender lokantalardan birisi. Dünyanın önde gelen mutfaklarından biri olan Türk Mutfağının seçkin lezzetlerini birarada bulacağınız Tarihi Subaşı Lokantası’nda ayrıca diyet yapanlar için de zengin bir menü var. Mutfak ve salonun içiçe olduğu lokantada, hünkar beğendili kebabınızı yerken aynı zamanda oturduğunuz yerden tabağınızdaki yemeğin hazırlık aşamasının bütün evrelerini görebilirsiniz.

Tarihi Subaşı Lokantası sadece güzel yemekleri ile ünlü değildir. Bu tarihi mekanda yemek yerken aynı zamanda geçmişten bugüne bir zaman yolculuğu yapabilirsiniz.. 1959 yılında Selanikli Veysel Görür tarafından kurulan, Nuruosmaniye Camisinin altında olan bu şirin lezzet durağında, 1755 senesinde padişah III. Osman zamanında inşaa edildiği zaman da yemek hizmeti veriliyordu. O zamanlarda Osmanlı İmparatorluğu’nun burasını aşevi olarak kullandığı söyleniyor. Kısacası bu mekanda yüzlerce asır hep aynı hizmet veriliyordu.turistler-subasinda-lezzet-yolculugunda

Lokantanın işletmecisi Zekiye Görür; Subaşı Lokantasında mevsimine uygun yemekler müşterilerine sunduklarını, zamanı geçen hormonlu sebze ve meyvelerin lokantaya kesinlikle girmediğini vurguluyor. Hergün değişen zengin menü de herkesin zevkine hitap edecek lezzetler bulunuyor. Kuyum camiasının önde gelen isimlerinin de sürekli gittiği Tarihi Subaşı Lokantasında; Alaaddin Kameroğlu’nu, Borsa Gold’dan Sabahattin Baş’ı, Faalbaysal’dan Erhan Baysal’ı, Piramit Alyans’tan Mehmet Arıkan’ı, Nadir Gold’dan Burak Yakın’ı, Yazıcı Gruptan İlhami Yazıcı’yı, Gizil İnci’den Mustafa Atayık’ı ve daha nice camiamızın değerli ismini öğle saatlerinde restaurantta sıklıkla görebilirsiniz. Ünü ülke sınırlarını aşan Tarihi Subaşı Lokantası; birçok yabancı dergiye, TV programına, belgesele ve makalelere konu olmuş. Bu yüzden Dünyanın çok farklı ülkelerinden gurmelerin de uğrak yerlerinden olan Subaşı Lokantası; özel davet organizasyonlarına da ev sahipliği yapıyor.

Hürriyet Gazetesi tarafından Türkiye’nin en iyi 10 ev lokantası listesine birincilikle giren Tarihi Subaşı Lokantası, fuar için Anadolu’dan gelen misafirlerini ağırlamaya hazır. Siz de bu kaliteyi ve lezzeti doyasıya yaşayın. İSTANBUL’UN TADINI ‘SUBAŞI’NDA ÇIKARIN…img_5624

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.