GÜLCEMAL“ALTIN FİYATLARININ DÜŞECEĞİ BEKLENTİSİ BAŞKA BAHARA KALIYOR. VATANDAŞ YAVAŞ YAVAŞ ERTELEDİĞİ ALIMLARA BAŞLIYOR”

Tahir GülcemalAltın fiyatlarının özellikle dolara endeksli olmasından kaynaklanan artışı durmak bilmiyor. Vatandaş altın fiyatlarının düşmesini beklerken, bir anda altının gram fiyatı 3 haneli rakamlara iyice yerleşti. Yükselen altın fiyatları karşısında ‘daha da yükselmeden alayım’ diyenler harekete geçmeye başladı. Bu kıpırdanma Gülcemal Kuyumculuğun toptan ve perakende mağazasında etkisini gösteriyor. Gülcemal Kuyumculuk Yurtiçi Satış Koordinatörü Tahir Gülcemal; altın fiyatlarının artacağı yönünde bir algı oluştuğunu, düğünlerin yoğunlaşacağı bugünlerde bilezik satışlarında bir artışın yavaş da olsa başladığını söyledi.

Altın fiyatlarındaki değişkenlik sektörümüzü yakından etkiliyor. Artık 3 haneli rakamlara iyice yerleşen ve hızla yukarıya çıkan altın; almak zorunda olanları kara kara düşündürürken, daha önce altına yatırım yapanları sevindiriyor. Altının hızlı yükselişi karşısında, daha da yükselmesinden endişe duyanlar erteledikleri alımlarını şimdi gerçekleştirmeye başladılar. Altın yatırımcıları ve hediye olarak altın alacak kişiler, yepyeni modelleri piyasaya çıkan bileziklere göz atıyorlar. Bileziğin ülkemizdeki değerli ve köklü markası Gülcemal Kuyumculuk; tüm hazırlıklarını tamamlayarak ramazan sonrası, bu yılın geç sezon açılışına iyi bir giriş yapmayı ve son aylardaki durgunluğu belirli ölçülerde aşmayı hedefliyor.

Gülcemal Kuyumculuğun genç yöneticisi Tahir Gülcemal; 2001 ve 2008 yıllarında yaşanan ekonomik krizlerde görülen piyasa durgunluğunu, kuyumculuk sektörünün son 8 aydır yaşadığını, fakat böylesi inişli çıkışlı dönemleri çokça yaşamış olmalarına ve engin tecrübelerine dayanarak, paniğe gerek olmadığını ifade ediyor. Markalarının işlerin yavaşladığı dönemlerde kesinlikle personellerinde bir azalmaya gitmediğini, çalışanlarını ailelerinin bir üyesi gibi gördüklerini ve iyi günde, kötü günde birlikte hareket etme prensibine çok büyük değer verdiklerini belirterek; “Ben yakın zaman içinde işlerimizin daha da hareketleneceğini tahmin ediyorum. Esasında altın fiyatlarının yüksek veya düşük olması işimizi olumsuz etkilemiyor. Fiyatların hızla değişmesi negatif etki yapıyor. Arzumuz; fiyatın belirli bir noktada uzun süre sabit kalması” diye konuştu.IMG_0021

Bu yıl bahar düğünlerinin daha fazla yaza kaydığını, Ramazan ayının Haziran ayına denk gelmesi nedeniyle, sektörde tüm umutların Temmuz ve Ağustos aylarına ötelendiğini kaydeden Gülcemal; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Uzun bir dönem günlük işlemlerimizde altın satışından daha çok altın bozdurma işlemi yaptık. Artık şarnel bilezikler tüm bilezik satışında yarı yarıya bir rakama ulaştı. Yakın zamana kadar bilezik satışlarında %10, %15’i geçmeyen şarnelin, artan altın fiyatları neticesinde hafifliğiyle daha fazla ön plana çıkması sürpriz olmadı. Önümüzdeki üç ay sektörümüzde yaşanacak hareket, bir yılın tamamı ile ilgili bize net bir bilgi ortaya koyacak.”

Gülcemal Kuyumculuğun Geleneksel İftar Yemeği Gerçekleştirildi..IMG_3741

Her yıl geleneksel bir hale gelen Gülcemal Kuyumculuk İftar yemek organizasyonu bu yıl Hatay Medeniyetler Sofrası’nda gerçekleşti. Yaklaşık 250 kişinin katıldığı iftar organizasyonunda Gülcemal müşterileri ve sektör mensupları biraraya geldi. Gülcemal Kuyumculuk Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Gülcemal; gelen konuklarla yakından ilgilendi. Dualar eşliğinde gerçekleşen iftar sonunda, bir sonraki yıl tekrar buluşmak dileğiyle misafirler uğurlandı.Gülcemal Çalışanları

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.