Hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor Diyarbakır Fuarı misafirlerini bekliyor

Diyarbakır Mezopotamya Mücevher Fuarı için artık günler çok azaldı. 19 -21 Nisan tarihleri arasında 3’üncüsü gerçekleştirilecek organizasyon için katılımcılar kayıtlarını yaptırıyorlar. Şu an itibariyle fuar alanının %75’i sektörün önde gelen üreticilerinin katılımıyla doldu. Diyarbakır Tüyap Fuar Alanında yapılacak Mezopotamya Mücevher Fuarı; 100’e yakın katılımcısı, yabancı konuklarıyla, bölge esnafının yoğun ilgisiyle organize edilecek. Bu sene özellikle Kuzey Irak’tan gelecek alıcıların fuara büyük renk katacağı ifade ediliyor.

 

Sereks Fuarcılık; 19-21 Nisan 2019 tarihleri arasında Diyarbakır Mezopotamya Mücevher Fuarı’nın üçüncüsünü düzenleyecek. Fuara sayılı günler kala, hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Bölge esnafı ve komşu şehirlerdeki kuyumcular tek tek ziyaret ediliyor. Ayrıca Sereks Fuarcılık, Kuzey Irak bölgesini yakından tanıyan bir çalışanıyla yaklaşık 60 gün sürecek detaylı alıcı ziyaretlerini sıklaştırdı. Amaç; geçtiğimiz yıla göre çok daha fazla sayıda Kuzey Irak’tan ve İran’dan alıcının fuarı ziyaret etmesi.

Sereks Fuarcılık firma ortağı Faruk Aşık; fuarın ana sponsorluğu ile ilgili olarak Nuzar Kuyumculuk ve kardeş markası Zerya Gold ile anlaşma imzalamalarının ardından fuara katılacak firmaların hızla arttığını, her yıl bir önceki yılın üstünde sonuçlar elde etmek için çok sıkı bir çalışma dönemi içinde olduklarını söyledi.

Diyarbakır esnafının, bürokratlarının ve adeta fuarın demirbaşı olan DİKO Başkanı Mustafa Akkul’un fuara yönelik çalışmalarda kendilerine büyük destek verdiğini vurgulayan Aşık; “Mezopotamya Mücevher Fuarı; ülke fuar takviminde kendine sağlam bir yer edinmiştir. Bu fuar, farklı bir coğrafyaya hitap ediyor ve bu açıdan özel bir kimliğe sahiptir” dedi.

20 Nisan akşamında artık bir gelenek haline gelen fuar takı defilesinin organize edileceğini ve ünlü mankenlerin bu organizasyonda sahne alacağını sözlerine ekleyen Faruk Aşık; fuara katılmak isteyen firmaların biran önce kendileriyle iletişim kurmalarını ve geç kalmadan fuardaki yerlerini almalarını tavsiye etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.