Dünyada bir ilk… QR kodlu gram altın üreten “İSGOLD” sahte altın olayını tarih kitaplarına gömüyor…

Sektörümüzün en önemli sorunları arasında yer alan, dönem dönem artış gösteren ‘sahte altın kabusu’; İsgold Altın Rafineri A.Ş’nin yıllardır geliştirdiği güvenlik uygulamaları ve yeni teknikleriyle artık bir sorun olmaktan çıkıyor. ‘İSGOLDSecureTM’ sistemiyle açılmaz altın ambalaj güvenliğini sunan, hologram tekniğiyle ekstra güvenlikli altın üreten İsgold; şimdi de QR kodlu altınlarıyla, kalpazanların sahte altın üretim hayallerine son noktayı koyuyor. Dünya çapında bir ilk olan QR kodlu gram altınlar, hızla kuyumcu vitrinlerinde yer buluyor. Hem esnaf hem de vatandaş, derin bir oh çekiyor….

 

Ülkemizin önde gelen altın rafineri firmalarından biri olan İsgold Altın Rafineri A.Ş; güvenlikli altın üretimi konusunda uzun süredir çalışmalarını titizlikle yürütüyor. Güvenlik unsuruna çok ciddi bir yatırım yapan İsgold; İSGOLDSecureTM’; sistemi ve hologram tekniğinin ardından sahte altına karşın üçüncü silahını devreye soktu. İsgold Altın Rafineri A.Ş Genel Müdürü Erdem Aşık; QR Kodlu güvenlik sistemlerini devreye soktuklarını ve İsgold çatısı altında üretilen tüm külçe altınların 3 farklı güvenlik sistemiyle benzersiz bir koruma altına alındığını söyledi.

QR kodlu güvenlik sistemine sahip altın üretiminin Dünyada bir ilk olduğunu ve ilk günden itibaren bu uygulamalarına yoğun ilgi olduğunu belirten Erdem Aşık; “QR kodlu altınlarımız, yazılımı bize ait olan Verifybullion uygulaması eşliğinde doğrulanma özelliğine sahip. QR kodlu altınımızı bu uygulama sayesinde okutuyor ve altının gerçekliğini sıfır hata ile sorgulamış oluyoruz. Program sayesinde altının üretim tarihi, özellikleri gibi birçok bilgi cep telefonunuzun ekranında görülüyor. Kısa zaman içinde bu uygulamamızı daha da geliştireceğiz. Bugüne kadar daha önceki güvenlik uygulamalarımız çok etkin sonuçlar doğurmuş ve altınlarımızın taklidi hiç yapılmamıştı. QR kod ile güvenliğin güvenliğini yapmış olduk” diye konuştu.

QR Kodu altının direkt üzerine yazdıklarını vurgulayan Aşık; gerektiği zaman İsgold altınlarının özel ambalajından çıkarılsa bile güvenliğinin sorgulanabilir olacağını, bu devrim niteliğindeki güvenlik uygulamasının, ürünün maliyetlerinde artışa yol açmadığını ve satış fiyatlarında ek bir kalem oluşturmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.