Yine Yeni Yeniden “Eren Has Group”

“EHG KUYUMCUKENT”İN ARDINDAN “EHG ÇARŞI” DA

BAŞTAN SONA YENİLENDİ

EHG Çarşı şubesi baştan sona yenilendi ve çok daha geniş, konforlu bir kullanım alanına kavuştu….

 

Sektörümüzün önde gelen değerli maden, döviz ticaret firmalarından olan Eren Has Group; Çarşı şubesini baştan sona yeniledi ve genişletti. Baştan sona yeniden dizayn edilen ve profesyonel iç mimar ile çalışan EHG; yenilenen adresinde, çok daha konforlu bir çalışma alanı kendisine oluşturdu. Ayrıca EHG’nin Döviz yetkili müessese firması da Kuyumcukent’e taşındı. Böylelikle EHG; Kuyumcukent’te iki farklı adrese sahip oldu.

 

2001 yılından buyana sektörümüze hizmet sunan Eren Has Group; Çarşı’da ki şubesini baştan sona yeniledi. EHG; genişleyen ve konforu artan ofisiyle müşterilerine daha da etkin hizmet sunma imkanı yakalayacak. EHG Kuyumcukent Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Eren; yaklaşık 2 haftalık titiz bir çalışmanın ardından ofislerinde köklü değişim elde ettiklerini ve Kurban Bayramı ile tadilat dönemini birleştirerek sundukları hizmette bir aksaklık olmasının önüne geçtiklerini söyledi.

Altın Rekora Gidiyor Hurda Altın EHG’de Toplanıyor…

Son dönemde yükselen altın fiyatlarıyla birlikte vatandaşların ve firmaların altın bozdurmak için EHG’ye adeta akın ettiğini ve ciddi bir yoğun yaşadıklarını kaydeden Yasin Eren; “Demek ki yastık altındaki altınlar tamamen bitmemiş. Şu anda 2 has altın satışı yapıyorsak 5 hurda altın girişi oluyor” dedi.

“Altın ithalatında artan komisyon oranı kimseye fayda sağlamaz”

Yasin Eren; İstanbul Altın Borsası’nın ithal edilen, standart dışı altındaki komisyon oranlarını arttırmasını eleştirdi ve bu yeni uygulamanın yurtdışı ticareti, ülkemizde daha fazla yatırım yapmak, ticari ilişki kurmak isteyen kişileri olumsuz etkileyeceğini öne sürdü.

Bir taraftan takı ihracatının arttırılması bekleniyor ve hedefleniyorken, ihracatı olumsuz etkileyecek, %700 oranında bir komisyon artışının hangi gerekçe ile yapıldığını anlayamadığını ve bu tip kararlar alınırken sektör mensuplarına danışılmadığını vurgulayan Eren; “Yine önemli bir kararı gazeteden okumak durumunda kaldık. Ankara ile iletişim konusunda ne yazık ki bir türlü istenen bağı, etkileşimi sağlayamadık. Bu durum; hem sektör kurumlarımızın, hem de biz firma sahiplerinin ortak eksikliğidir. Net olan bir şey var. O da komisyon oranının arttırılmasının yarardan çok zarar doğuracağıdır” diyerek açıklamasını noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.