Yeni yılda hedef yüzlerce yeni tasarım… “Alsancak Gold” Fantezi Kelepçenin özel adresi”

Son derece başarılı bir yılı geride bırakan, ülke genelinde müşteri portföyünü hızla arttıran Alsancak Gold; yeni yıla yüksek hedefler içinde giriyor. 2023 yılında 500’e yakın yeni kelepçe modeli piyasaya sunmayı planladıklarını belirten firma sahibi Şerafettin Özdemir; yılın ilk ayında 50’ye yakın yeni tasarımı hem yurtiçine hem de yurtdışına servis ettiklerini söyledi.

 

Ülkemizde 14 ayar fantezi kelepçe takı grubuna çok hızlı bir giriş yapan Alsancak Gold; genç bir marka olmasına rağmen tecrübeli ustalarıyla kısa sürede önemli mesafeleri geride bırakıyor. İstanbul Çemberlitaş’ta bulunan atölyesinde son teknoloji eşliğinde üretim gerçekleştiren Alsancak Gold; yılın en yeni tasarımlarını piyasaya sundu.

Yeni modeller görünümlerine göre terazide oldukça hafif gelmeleriyle dikkat çekiyor. Fusion üretim tekniğiyle yapılan 2023 fantezi kelepçeler; üzerlerinde ortak çizgileri barındırıyor.

Şerafettin Özdemir; ortalama 7 ile 12 gram ağırlığa sahip, görünümüne göre tartıda oldukça hafif gelen kelepçelerine gösterilen ilgiden dolayı tüm kuyumcu dostlarına teşekkür ederek; “Defalarca kalite kontrolden geçen ürünlerimizin, birçok kuyumcunun iş potansiyeline katkı sağlamasının mutluluğunu yaşadık. 2022 yazında özellikle Anadolu’daki kadınlarımızın tercihi kelepçe tarzlarına, modern yorumlar kattık. Bu yıl da fantezi kelepçe ürün grubunda ve kelepçe, yüzük küpe 3’lü setlerde iddialı çalışmalar ortaya koyacağız” dedi.

Altın fiyatlarının istikrarlı bir şekilde seyir etmesinin çok önemli olduğunun altını çizen Özdemir; açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Yüksek altın fiyatları nedeniyle çok hafif kelepçeler üretmek kaçınıyoruz. Çünkü bizim için satış, ürünün sadece kuyumcu dostumuzun vitrinine girmesi demek değildir. Son tüketicin takısını kullandığı süre boyunca, biz üreticilerin sorumluluğumuz olduğunu düşünüyoruz. Çok hafif ürünlerin en ufak bir darbede deforme olması bizi üzer. Bir taraftan da değer kazanan altın fiyatları karşısında çözüm üretmemiz gerekiyor. 14 ayara devam ediyoruz. İhracat için 18 ve 21 ayar kelepçelerde üretiyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.