Yeni Vergiler Yeni Fiyatlar Üreticiyi Üzecek Eski Fiyatlarıyla Stoklarda Kalan Ürünler Teselli Olacak

Zorlu pandemi günlerinde hem ürün fiyatları artıyor hem de özellikle ithal ürünlere yönelik yeni ve ağır gümrük vergileri devreye sokuluyor. Kuyumculuk sektöründe yıllardır çalışmalarına devam eden üreticinin tüm teknik cihaz, makine, ekipman ve sarf malzemelerini tedarik eden KAD Teknik Malzeme; çok yakında birçok ürünün fiyatlarının artarak güncelleneceğine dikkat çekiyor. Elinde bulunan, sınırlı sayıda stokları yer alan ürünleri eski fiyatlarıyla satışa sunan KAD Teknik; üreticilerin ihtiyacı olan malzemeyi gecikmeden almasını tavsiye ediyor…

 

Koronavirüs salgını insanların sosyal hayatını etkilediği gibi ticaret hayatını da olumsuz etkiledi. Uluslararası ticaretin kan kaybettiği bu dönemde, pek çok ülke yerli üreticileri korumak için ithal ürünlere ek vergiler getiriyor. Geçtiğimiz günlerde açıklanan yeni vergi paketiyle 900’den fazla ithal ürün ek vergilerle buluştu.

Kuyum üretiminin maliyetlerinin ne yazık ki yukarı çıktığını kaydeden KAD TEKNİK Malzeme firma ortağı Aret Demir; “Üretimde kullanılan tüm ekipmanlar ve sarf malzemelerde artışlar ciddi boyutlarda. Biz elimizde stokları bulunan ürünleri, pandemi öncesi fiyatlarla satışa sunuyoruz. Tabi ki belli sayıda stoklarımız bulunuyor. Yakın zaman içinde atölyesine malzeme almak isteyen kişilerin, biraz erken hareket ederek zamlı olmayan tarifeden ürün tedarik etmesini tavsiye ediyorum” diye konuştu.

Koranavirüs felaketinin yılsonuna kadar Kuyumculuk Sektörünü olumsuz etkileyeceğini belirten Aret Demir; “Uzak Doğu’dan ithal ettiğimiz ileri teknoloji ürünlerin yeni modellerini bu yıl biraz geç üreticilerimizle buluşturacağız. Eğer İJS Ekim ayağı gerçekleşirse, tanıtacağımız birçok yeniliğimiz olacak. Yeni dönemde KAD Teknik; ürün çeşitliliğini en üst seviyeye çıkardı” dedi.

Herhangi bir ürünle ilgili satın almadan önce mutlaka KAD Teknik’ten fiyat alınmasını öneren Demir; KAD Teknik firmasının Kuyumcukent Atölyeler Bloğun’da yer alan mağazasına tüm sektör mensuplarını davet ettiğini, istenirse bir kuyumcu atölyesinin anahtar teslim bir şekilde, tüm cihazlar ve ekipmanlarla işletmeye uygun bir şekilde hazırlanabileceğini dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.