Yeni trend: “BERBEY” imzalı “Pres Örgü Bilezik Takılar”

Altın fiyatları en üst seviyelere çıktı. Hızla yükselen altın fiyatlarıyla birlikte kuyum alışverişinin temposu, sezon ortasında durağan bir hale geldi. Her zaman olduğu gibi hafif ürün taleplerinde artış başladı. Kuyumcular; hafif ürünlerle son tüketicinin bütçesine uygun takılar sunmak için maksimum çapa sarfediyor. İşte tam bu aşamada son dönemin popüler pres örgü bilezik modelleri, kuyumculara nefes aldırıyor. Berbey Kalıp Atölyesi; son dönemin trend pres bilezik modellerinin ana çıkış noktasını teşkil ediyor. Berbey; daha gün yüzü görmemiş onlarca çarpıcı modelini müşterilerine sunmaya hazır….

 

Döküm, Pres ve Fusion üretim teknikleri kuyum üretiminin %90’ından fazla bir bölümde kullanılıyor. Her bir üretim tekniğinin çeşitli avantaj ve dezavantajları var. Altın fiyatlarının rekor kırdığı bugünlerde pres ve fusion üretim teknikleri, dökümün önüne geçiyor. Berbey Kalıp firma sahibi, kalıp ustası İbrahim Doğankaya, son dönemde pres örgü bilezik modellerinin yoğun ilgi gördüğünü ve atölyelerinde bu modellerin farklı onlarca versiyonunun çizimlerinin tamamlanarak kalıp aşamasına getirildiğini söyledi.

Altın fiyatlarının aşırı değer kazanması nedeniyle, üreticinin daha hafif ve dolayısıyla daha uygun fiyatlı ürünler piyasaya sürmeye maksimum gayret gösterdiğini vurgulayan İbrahim Doğankaya; “Şu anda ürünün gramajında kırmızı çizgideyiz. Daha hafif ürün istenirse o takıyı kimse günlük hayatında kullanamaz ancak vitrinde süs olarak kullanabilir. Pres ve döküm ile kombin edilen çok güzel takılar var. Şimdi daha hafif olması için sadece pres ürünlere bir yönelme olacak. Şu anda örgü pres bilezik modellerimizi adeta yok satıyor. Yeni tasarımlarımız ile iddialıyız. Yetişen ilk modellerimizi alır” diye konuştu.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.