Yeni Dünya Düzeninde Uzaktan Ticarete Uzak Kalmayanlar Birkaç Adım Öne Geçecek

İPÇİOĞLU “2020 Yılıyla Birlikte Uzaktan Eğitimden Sonra Uzaktan Ticaret Dönemine Girmiş Olduk”

 

Sektörümüzün deneyimli markası Seçkin Gold; zorlu bir yılı geride bıraktı. 2020 yılında pandemi etkisiyle özellikle insanların sosyalleşme düzeyinde çok ciddi bir gerileme oldu. Seçkin Gold firma sahibi Murat İpçioğlu; takı satın almanın ve takı kullanmanın esas kökeninde, sosyal alanlarda kişilerin ön plana çıkması ve üstlerindeki takıyla şıklıklarını tamamlama arzusu yattığını, 2020 yılının büyük bir genelinde izolasyon dolu bir hayat yaşandığı göz önüne alındığında, takı alma dürtüsünün geri planda kaldığını ifade etti.

Müşterilerinden gelen taleplere etkin çözümler sunan, markasına has özel rengiyle 14 ayar takılarda seçkin örnekler sunan Seçkin Gold; zorlu bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyor. 2020 yılının genel ticari durgunluğundan payını alan Seçkin Gold; tabiri caizse önümüzdeki maçlara bakıyor. Sektörümüzün tecrübeli ismi, Seçkin Gold firma sahibi Murat İpçioğlu; 2020 yılında takı satışlarında ciddi oranda düşüş gerçekleşmesinde; altın fiyatlarının rekor seviyeye çıkmasının etkisinden çok daha fazla düğünlerin ve sosyal organizasyonların azalmasının ana sebepleri oluşturduğunu söyledi.

Covid 19 salgınıyla birlikte sektörümüzün E ticaret, uzaktan ticaret ve çeşitli telefon mesajlaşma uygulamaları vasıtasıyla alım satım konusunda, mecburi büyük bir dönüşüm içine girdiğini kaydeden Murat İpçioğlu; “İstanbul’a Anadolu’dan esnafın ziyaretlerinde çok büyük oranda azalma oldu. Şimdi E ticaret, firmaların mobil ekipleriyle yaptıkları satışlar ve whatsapp öne çıktı. Bu değişime hızla adapte olan firmalarımız pandeminin etkisini biraz daha az hissettiler” dedi.

Artık Anadolu’nun en uzak noktalarında bile 14 ayar takıların kuyumcu vitrinlerinin en az %50’sini kapladığını ve daha önce 14 ayar üretimi yapmamış firmaların da bu ayarda çalışmalara başladığını kaydeden İpçioğlu; açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Markamız hem 22 ayar hem de 14 ayarda çok uzun süredir üretim yapıyor. Biz 14 ayardaki bilgi birikimimizi sektör mensuplarıyla çekinmeden paylaşıyoruz. 2021 yılında Covid aşısının hızla yayılmasının olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyoruz. Piyasaların sakin olduğu dönemde yeni tasarımlarımızı madene olmasa da kağıda aktardık. Önümüzdeki yıl tatlı bir rekabet olacak. Çok sayıda yeni model vitrinlerde boy göstermeye hazırlanacak. Seçkin Gold ailesi tam kadro yoluna devam ediyor. Hayatta her zaman çıkışlar olmaz. Biz ekip arkadaşlarımızın iyi günde de kötü günde de yanındayız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.