Virüs Loomis’i Teğet Geçti

COVİD 19 Hedeflerini Gerçekleştirmesine Engel Olamadı

Geçtiğimiz yıl, pandemi kelimesi henüz telaffuz bile edilmemişken, 2020 yılının hedef işlem hacmini tahtaya yazan Loomis; tüm Dünyayı etkileyen virüse rağmen yılın ilk 6 ayında yurtiçinde başarılı çalışmalara imza attı. Şubelerinden maksimum verim elde eden ve pandemi günlerinde bile çalışmalarını aksatmayan Loomis; kuyumculuk, bankacılık ve perakende sektörlerinin sağ kolu olmaya devam ediyor…

 

İçinde yaşanan olaylar ve bıraktığı, bırakacağı izlerle 2020 insanlık tarihinde ön plana çıkan bir yıl olarak notlara geçecek. 2020 yılında Dünyanın birçok bölgesinde devasa doğal afetler olmasının yanında, Covid 19 salgını bütün insanlığı tehdit eder bir hale geldi. Böylesi zorlu bir dönemde yılın ilk 6 ayında belirlediği hedeflere uygun çalışmalar gerçekleştiren Loomis; bankacılık, kuyumculuk ve perakende sektörlerine etkin hizmetler sundu.

Loomis VIT Grup Müdürü Ali Atatoprak; yeni açılan Zonguldak ve Edirne şubeleriyle birlikte ülke genelinde 40’a yaklaşan ofislerinin pandemi günleri boyunca 3 sektör için aralıksız çalışmalarına devam ettiğini, 2019 yılında belirlenen hedeflerin uzağında kalmadıklarını söyledi.

Kuyumculuk sektöründe 2020 yılında çok yüklü miktarda has altın transferinin yurtiçinde yapıldığını kaydeden Ali Atatoprak; “Yükselen fiyatlarıyla has altın; artık bir para birimi gibi öne çıktı. Takıdan çok daha fazla has altın transferleri yaptık. 1 gramı 440 TL’yi geçen kilosu 440 bin TL olan bir emtia için artık insanların yüzde yüz sigortalı taşıma konusunda ciddi bir bilinç ortaya koyduklarını görmekteyiz” dedi.

Şubeleri arasında İzmir, Kocaeli, Bursa, Diyarbakır, Ankara gibi illerin kuyumculuk ticareti açısından öne çıktığını, 2020 yılında perakende sektörünün ardından kuyumculuğun bankacılık sektörünü geride bırakarak Loomis’in işlem hacmine önemli katkılar sağladığını belirten Atatoprak; açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Pandemi sürecinde ülke insanımız güvenli liman olarak yatırımlarını altına yönelttiler. Ayrıca iş hayatının durduğu süreçte ciddi anlamda yastık altından çıkan altının piyasaya nakit olarak aktığını gördük. Covid 19’a karşı şirket içinde ve iş hayatımızda en sert tedbirleri aldık, almaya devam ediyoruz. Beklentimizin üstünde sonuçlarla yılın ilk yarısını kapattık. Yılın ikinci yarısında, çok sert bir ikinci dalga oluşmaması halinde bu sefer yıllık hedefimizi yakalayacağımıza inanıyoruz. Kilosu 500 bin TL’ye koşan bir emtianın, en ufak bir risk alarak A noktasından B noktasına transfer edilmesi taşıyan kişinin uğrayabileceği saldırılar açısından da hayati bir risk taşımaktadır. Bugün bin lira için bile cinayet işleniyor. Ne hayatınızı ne de maddiyatınızı tehlikeye atmayın. Loomis esas olarak risk taşır. Size risk taşıtmaz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.