Van Anatolia Jewellery Show zamanında yapılacak…

Deprem bölgesine uzak olan Anadolu şehirlerimizden biri olan Van; geçen yıl ilki gerçekleşen ve son derece başarılı geçen Van Anatolia Jewellery Show’un ikincisine hazırlanıyor. Yaşanan büyük deprem felaketinin ardından fuarın zamanında düzenlenip düzenlenmeyeceği ile ilgili ortaya çıkan soru işaretleri son buldu. Daha önce açıklandığı gibi Anatolia Jewellery Show 26-27-28 Mayıs tarihleri arasında Van Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Fuarın sponsorluklarını Borsa Gold, AKABE Gold, Yurtseven Kuyumculuk ve Esen Halat gerçekleştiriyor.

Sabahattin Baş; “Tarifi mümkün olmayan bir acı yaşadık. Bölgede zor durumda kalan vatandaşlarımıza yardım etmek için hepimizin daha çok çalışması gereken bir dönemdeyiz. Van Fuarı; Anadolu’daki birçok kuyumcunun en zor günlerde ihtiyacına yanıt verecektir.”

 

Casim Aslan; “Büyük afetin ilk gününden itibaren depremzedelere yardım ettik. 2011 yılında Van depremiyle acı bir tecrübe edinmiştik. Bundan sonra da desteklerimiz devam edecek. Bir taraftan da işlerimize sıkı sıkıya sarılarak, tüm gücümüzle çalışacak ve zarar gören bölgelerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.”

 

Mustafa Şahin; “Van Fuarı artık yeni bir misyon edinmiştir. Van fuarı kuyumcuların ihtiyaçlarına net yanıtlar verecektir”

 

Kılıç Ali “Kahramanmaraşlı bir marka olarak Van Fuarı’nda önemli bir misyon üstümüzde olacağını düşünüyoruz. Bölgemiz büyük bir felaket yaşadı. Bir an önce ayağa kalkabilenlerin ayağa kalkarak yoluna devam etmesi gerekiyor. Birçok meslektaşım mesleklerine çok hızlı geri dönüş yapamayabilirler. İstanbul ayağı da olan Esen Halat; Anadolu’daki müşterilerini ilk günden itibaren mağdur etmemiştir. Ürün tedariğini zamanında yapıyoruz. Van fuarına katılmamız bizim için hayata adeta yeniden dönüş anlamı taşıyor.”

 

Ülker Selviler; “Yaşanan deprem felaketinin acısını azaltmak üzere sektör temsilcilerinin ve bölge insanlarının dayanışmasını ortaya koymayı hedefliyoruz. Fuarımız; bölgedeki esnafın ihtiyaçlarının karşılanması için önemli bir görev üstlenmektedir. Bu sorumluluk bilinci ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha çok çalışacağız, daha çok üreteceğiz ve daha çok acılara, yaralara derman olacağız.”

 

Geçen yıl ilki olmasına rağmen son derece başarılı geçen Van Fuarı ikinci kez kapılarını sektör mensuplarına açmaya hazırlanıyor. Büyük deprem faciasının ardından özellikle Anadolu’daki kuyumcuların sezon öncesi vitrinlerini en yeni takılarla doldurma ihtiyacı bu fuarda giderilecek.

 

Fuarı organize eden US Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Ülker Selviler; çok sayıda sektör mensubu ile iletişim kurarak fuarın yapılması yönünde karar aldıklarını söyledi.

 

Van Anatolia Jewellery Show’un hem fuara gelecek yabancı alıcılar açısından hem de bölge kuyumcusunun ihtiyaçlarını gidermesi açısından adeta sektörümüzün prestiji haline geldiğini kaydeden Selviler; sözlerine şöyle devam etti:

“26-27- 28 Mayıs tarihleri arasında tüm dostlarımızı fuara bekliyoruz. Büyük acılar yaşayan Kahramanmaraşlı kuyumcu arkadaşlarımıza da gereken tüm desteği sunmaya hazırız. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Serhat ilimiz Van’da buluşmak üzere. Dertleri paylaşarak azaltacağız. Çalışarak, afet bölgesindeki ihtiyaçların giderilmesi için daha fazla katkı sunacağız.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.