Ünlü Koçak Baklavaları “Çarşı Baklava” ile Çarşıda….

Tatlının anavatanı Gaziantep’den her gün taze taze gelen birbirinden lezzetli, doğal malzemeler eşliğinde üretilen eşsiz tatlılar, yeni açılan “Çarşı Baklava” tatlıcısında sizi bekliyor. Fıstığın hası, şekerin en doğalı, Gaziantep’in ünü il sınırlarını açan Koçak Baklavasında buluşuyor ve ortaya tarifi mümkün olmayan bir lezzet şöleni çıkarıyor. Şimdi bu özel lezzeti Gaziantep’e gitmeden tatma ve dostlarınıza sunma imkanınız var. Çarşı Baklava; çarşının en lezzetli noktasında sizi bekliyor….

Aman dikkat… ‘Kontrolsüz güç güç değildir…”

Yemeği tatlıya sıra gelsin diye yiyen binlerce kişiden biriyseniz, Çemberlitaş’ta yakın zamanda hizmete giren “Çarşı Baklava” bağımlılık yaratan eşsiz doğal lezzetleriyle sizin yeni favori adresiniz olacak. Sektörümüzün yakından tanıdığı Hakan Çelik tarafından geçtiğimiz günlerde hizmete giren “Çarşı Baklava”; Kılıççılar Sokak girişi, Mahmutpaşa Camii arkası, Şeref Han Çaprazında bulunuyor. Kısacası eskiden Vera Kuyumculuğun olduğu yerde şimdi yeşil yeşil altın sarısı baklavalar ve birbirinden güzel tatlılar vitrinde gözlere bayram, mideye festival yaşatıyor.

Her ne kadar İstanbul’da çok sayıda kaliteli Gaziantep menşeli tatlılar üretilse de Gaziantep’te yapılanlar bir başka olmaya devam ediyor. Havasından mı ? Suyundan mı ? bilinmez ama Gaziantep’te yapılan tatlıların farklılığı ağzımıza attığımız anda beliriyor. Her gün Gaziantep’ten gelen Koçak Baklavaları; Çarşı’da “Çarşı Baklava” dükkanında sergileniyor.

“Çarşı Baklava” sahibi Hakan Çelik; ilk kez Koçak Baklavalarının il dışında bir tatlıcıya ürünlerini sunduğunu, bu özel lezzeti getirebilmek için büyük emek harcadıklarını ifade ediyor. Baklava ve tatlı çeşitlerinde Koçak isminin pırlanta gibi parladığını ve öne çıktığını belirten Çelik; “Tamamen özel seçilen Antep fıstığından oluşan tatlı çeşitliliğine sahibiz. Burma kadayıftan baklava çeşitlerine, 3 farklı şöbiyetten fıstık burmaya, kadar birbirinden özel lezzetleri başta kuyumculuk sektör mensuplarımıza, bölgeye gelen turistlere ve İstanbullulara sunmanın heyecanını yaşıyoruz” diye konuştu.

İsteyen kiloyla isteyen tepsiyle isteyen porsiyon eşliğinde tatlısını alabiliyor. Porsiyon tatlıya Kahramanmaraş’tan gelen özel dondurma eşlik ediyor. Paket servisin de yapıldığı Çarşı Baklava; yeni enerji ve moral depolama noktanız olacak. Çarşı Baklava TEL: 0212 522 12 72 Instagram: carsibaklava

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.