“Uğur Döküm” Maraşlı Üreticilerin 5 Yıldır Kahramanı

Sektörümüzün seçkin döküm ve modelleme markası Uğur Döküm; kuyum üretiminin İstanbul’dan sonraki en büyük merkezi konumunda bulunan Kahramanmaraş’ta 5 yıldır yerleşik düzende hizmet sunuyor. Kahramanmaraşlı kuyum üreticilerinin potansiyeline inanan ve onların ulusal, uluslararası çapta rekabet gücüne katkı sağlamayı hedefleyen Uğur Döküm; Maraş’ı ikinci adresi olarak görüyor. Bölge esnafına, özgün çözümler sunan ve aynı zamanda bölgenin özel model taleplerine de yanıt veren Uğur Döküm; Maraşlı birçok kuyumcunun iş hayatının gizli kahramanı….

Başarıyla geçen 30 yılı geride bırakan Uğur Döküm; kuyum üreticimizin yakın dostu olarak çözüm odaklı çalışmalarıyla yerli, yabancı birçok sektör mensubunu mutlu ediyor. İstanbul’un haricinde kuyum üretiminin ülkemizdeki ikinci büyük adresi olarak kabul edilen Kahramanmaraş’ta ofisiyle 5 yıldır aralıksız hizmet sunan Uğur Döküm; yakında hizmete girecek olan “Altın Şehir Kuyum Üretim Kompleksi”nin bölgeye büyük güç katacağına inanıyor.

Uğur Döküm firma sahibi Mehmet Özen; Kahramanmaraşlı üreticilerin son yıllarda kendilerini başarılı bir şekilde geliştirdiğini, bu gelişim ile birlikte üretim alanında hem kendi çizgilerini muhafaza ettiklerini hem de yeni modeller daha fazla talep ettiklerini söyledi.

Yakın zaman içinde hizmete girecek “Altın Şehir” kompleksini yakından takip ettiklerini ve bu önemli yatırımın, bölge kuyumcusunu birkaç adım öteye taşıyacak bir proje olduğunu kaydeden Mehmet Özen; “Biz de Altın Şehir açılınca ofisimizi şehir merkezinden bu önemli komplekse taşımayı düşünüyoruz. Aradan geçen 5 yıl içinde hep Maraş’ta işlem hacmimizi arttırdık. Öncelikle biz orada yerleşik düzeyde hizmet sunmaya başlamakla bölge esnafına ne kadar çok değer verdiğimizi göstermek istedik. Sadece 21 veya 14 ayar ürün grubuna yönlenmememizin ne kadar önemli olduğu bu günlerde görüyoruz. Pandemi sürecinde ihracatın minimum seviyeye indiği bu günlerde 22 ayar modellerimiz aradaki boşluğu kapatmada önemli bir rol oynuyor” diye konuştu.

“İJS Ekim Yapılırsa Ülke Prestiji ve Sektörümüzün Gücü Adına Çok İyi Olur”

Pandemi kriziyle birlikte tüm Dünyada kuyumculuk fuarlarının durduğunu hatırlatan Mehmet Özen; konuyla ilgili açıklamasını şöyle sürdürdü:

“İJS’nin Mart fuar ayağını baz alırsak en son 2019 Mart ayında fuar gerçekleşti ve yaklaşık 18 aydır fuarımız olmuyor. Bu bağlamda İJS’nin Ekim ayağının gerçekleşmesi büyük önem teşkil ediyor. Tüm Dünyada kuyumculuk fuarları durmuşken, ülkemizde yapılması hem koronavirüs açısından başarılı sağlık politikalarımızın gücünü yansıtacak hem de uzun bir aradan sonra yapılan ilk uluslararası kuyum fuarı olarak dikkat çekecek. Ben şartlar uygun olursa gerçekleşecek olan Ekim fuarının hepimize çok iyi geleceğine inanıyorum. Fuarlar özellikle ihracat açısından tüm firmalar için itici güç oluşturuyor. İhracat rakamlarının dip seviyelere indiği bu günlerde, İJS’nin düzenlenmesi faydalı sonuçlar doğuracaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.