Turkish Apel İŞ

Pandemi döneminde düşen kuyum ihracatını harekete geçirmek, dijital pazarlama alanında yeni açılımlar oluşturmak ve kapanan fuarlara alternatif olarak sanal fuar düzenlemek amacıyla İMMİB tarafından oluşturulan www.turkishjewellery.org hızla artan firma sayısıyla, sanal alemde öne çıkıyor. Birçok farklı kategoride oluşturulan sanal fuar platformunda, sektörümüzün önde gelen markaları yer alıyor. Montür ürün grubunda yerini alan Apel İş; onlarca farklı modeliyle Türk montür işçiliğinin birbirinden değerli modellerini sergiliyor. Apel İş; Turkishjewellery.org sitesinde yabancıların en çok ziyaret ettiği marka olarak dikkat çekiyor….

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını, ticaret hayatında da büyük değişimlere yol açtı. Birçok ülke sınırlarını yabancı ziyaretçilere kapattı ve kendi vatandaşlarının da yurtdışına yolculuk yapmasını engelledi. Bu durum; ihracat alanında birçok sektörde ciddi durgunluklara yol açtı. Kuyumculuk sektörümüz geçen yıla göre en az %50 kayıpla yılı kapatmaya hazırlanıyor. İhracat alanındaki büyük kayıpların bir nebze önüne geçmek için hem firmalarımız hem de sektör kurumlarımız, E Ticaret ve dijital pazarlama alanında yeni girişimlere imza atıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde ülkemizin kuyum ihracatında önemli markalarını biraraya getiren, ülke kuyumculuğunu sanal alemde öne çıkaran platform olarak kurulan www.turkishjewellery.org, 365 gün açık, sanal bir fuar alanı haline geldi. Bu önemli platformda yerini alan markalarımızdan birisi de Apel İş Kuyumculuk oldu. Montür takı grubunun önde gelen ihracatçı markalarından olan Apel İş; onlarca farklı ürün grubuyla, ülke kuyumculuğumuzu başarıyla temsil ediyor.

Apel İş Kuyumculuk firma ortağı Piyer Sivaslıoğlu; pandemi sürecinin daha uzun bir dönem devam edeceğini uzmanların tahmin ettiğini, dijital pazarlama alanında hem kurumların hem firmaların bu tip yeni açılımlara yönelmelerinin mecburi olduğunu söyledi.

Pandemi nedeniyle belki de 4-5 sene sonra gerçekleşecek E ticaret atılımlarının, yeni projelerin bugünlerde hayata geçtiğini belirten Piyer Sivaslıoğlu; “İMMİB tarafından organize edilen sanal fuar alanında olmak istedik. Özellikle Ortadoğu pazarında Türk kuyumculuğunun önemli kayıpları var. İstanbul Jewellery Show, sanal aleme taşınmış oldu. İnternette yapılacak dijital pazarlama hamlelerinin, ihracatta yaşanan kayıpları belirli ölçüde aşağıya çekeceğini ön görüyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.