Turan Barlık “Kuyum üreticilerine yeni yılda da Seva Seva asistler yapmaya devam edeceğiz”

Son derece başarılı bir yılı geride bırakan ve vakit kaybetmeden yeni hedeflere, yeni modellerin üretimine yoğunlaşan Seva Şarnel & Yarı Mamul; 2023 yılında da başarılı sonuçlar elde etmeyi planlıyor. 2022 yılı işlem hacminin bir tık üstüne çıkma hedefini belirleyen Seva Şarnel; şimdiden 2023 yılı İstanbul Jewellery Show Mart ayağına hazırlanıyor…

Pandemi sürecinin etkilerinin geçmesi, altın fiyatlarının önemli oranda artmamasıyla birlikte 2022 yılı kuyumculuk sektörümüz açısından oldukça hareketli geçti. 2022 yılında arzu ettiği sonuçları elde eden firmalarımızdan birisi de Seva Şarnel & Yarı Mamül oldu. Tecrübeli yarı mamul üreticisi Seva; 2022 yılında hem işlem hacmini arttırdı hem de müşteri sayısını arttırdı.

Seva Şarnel; firma sahibi Turan Barlık; 2022 yılında piyasada popüler olan birçok takı modelinin arkasında görünmez güç olmayı başardıklarını, yeni yılda da kuyum üreticilerine gollük paslar vermeye devam edeceklerini söyledi.

Zengin ürün çeşitliliği içinde 2022 yılında zincir takı grubunda biraz daha vites yükselttiklerini açıklayan Turan Barlık; “Aralık ve Ocak aylarında yeni tasarımlara, yeni ara parçaların imaline yoğunlaşıyoruz. Önümüzde bizim için çok önemli olan İJS Mart ayağı var. Fuara birkaç ay öncesinden hazırlanıyoruz. Özellikle hafif, içi boş yarı mamüllerimizle öne çıkmayı planlıyoruz” dedi.

Her geçen gün yarı mamul firmalarıyla işbirliği yapan kuyum üretim atölyelerinin arttığını, küçük karlılıklarla çalşıan yar mamül firmalarının da üretim maliyetlerinin ciddi oranda yükseldiğini belirten Turan Barlık; “Bildiğiniz üzere milyem üzerinden işçilik alıyoruz. Birçok üretim maliyetimiz TL üzerinden, altın fiyatlarında önemli oranda artış olmadı ve yıllık enflasyonun altında kalan altın bizim üretim maliyetlerimizin artmasına ama aynı zamanda kazançlarımızın artmamasına yol açtı. Yeni yıl ile birlikte az da olsa işçilik fiyatlarımızda yukarı yönlü küçük arttırımlar yapmamız kaçınılmaz oluyor” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.