Topluma sorumlu….Hizmet sunduğu kurumlara sorumlu… Geleceğe sorumlu….

İsgold” Sorumlu Kuyumculuk Konseyi Belgesini Almaya Hak Kazanan Ülkemizdeki İlk Değerli Maden ve Rafine Firması…

 

Ülkemizin yenilikçi, değerli maden ve rafine markası İsgold Altın Rafineri A.Ş; mesleğine duyduğu derin saygı, üretimde topluma ve çevreye duyarlılığı, altın madeninin güvenli kişi ve kurumlara sunulması ilkelerine sıkı sıkıya bağlı olmasıyla RJC (Responsible Jewellery Council) belgesi almaya hak kazandı.

Ülkemizde çok az sayıda takı üreten firmanın aldığı RJC belgesini alan ilk değerli maden & rafine firması olan İsgold; sorumlu tedarikçi kimliği ile geleceğe emin adımlarla ilerliyor. İsgold Altın Rafineri A.Ş Genel Müdürü Erdem Aşık; markalarının aldığı RJC belgesinin şirket tarihinin en önemli belgelerinden biri olduğunu, bu belge ile altın madeninin tedarikinden sunumuna kadar, belirli standartlarda İsgold’un hizmet verdiğinin uluslararası çapta kabul edilmesi anlamı taşıdığını ifade etti.

RJC belgesinin ihracat alanında artık önemle istenen bir konuma geldiğini vurgulayan Erdem Aşık; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Dünyanın en değerli madenlerinden birini iş hayatımızda kullanıyoruz. Altının madenden çıkarılmasından, satışına kadar olan sürenin her aşamasında firmamız tüm çalışmalarını uluslararası standartlara ve mesleki etik değerlere uygun yapmaktadır. Bu belgeye sahip olan firmanın tüm çalışmaları resmi kayıt altındadır. Bu belgeyi almak yeterli değil aynı zamanda belgeyi korumakta önemlidir. Çok sıkı denetimlere tabi tutuluyoruz. Umarım ülkemizde birçok firma bu önemli belgeyi almak için çaba sarfeder.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.