Tezcan Kaplama kalitesiyle sadece altın değil farklı madenler de tanışıyor

Altın madeninin kaplaması alanında çok büyük tecrübeye sahip olan Tezcan Galvano Kaplama; gümüş, pirinç (Sarı madeni) titanyum gibi daha birçok farklı madene de başarılı kaplamalar gerçekleştiriyor. Tamamen bilimsel çalışmalarla işlemlerini yapan Tezcan Kaplama; madenin türüne ve özelliklerine göre farklı formüller uygulayarak, her madende yüksek koruma ve uzun ömürlü parlaklıklar gerçekleştiriyor.

Büyük emek harcanarak, çeşitli süreçlerden geçtikten satışa hazırlanan takılar; vitrinlere gelmeden önce ‘finish bölümü’ olarak adlandırılan kaplama ve parlatma işlemlerine tabi tutuluyor. Takının adeta makyajı ve estetik dokunuşu olarak kabul edilen bu çalışmalarda ortaya çıkan sonuçlar, takıyı rezil de vezir de edebilir. Bu yüzden birçok takı üreticisi kaplama alanında çalışacağı firmayı özenle seçiyor. Tezcan Galvano Kaplama; sektörümüzün önde gelen markalarıyla yıllardır çalışıyor. Özellikle ihracat alanında öne çıkan firmaların tercihi Tezcan Kaplama kalitesi oluyor.

Tezcan Kaplama Genel Müdürü Alperen Tezcan; son yıllarda gümüş takılara yüksek kaliteli kaplama talebinin artışta olduğunu, ülkemizin önde gelen gümüş takı üreticisi ve satıcısı firmaların atölyelerinden hizmet almayı tercih ettiklerini söyledi.

Son aylarda altın takı alanında hizmet verdikleri firmaların neredeyse tamamının ihracat yapan markalar olduğunu kaydeden Alperen Tezcan; açıklamasına şöyle devam etti:

“Altın fiyatlarının aşırı değer kazanması yurtiçindeki takı satışlarını durma noktasına getirdi. Bununla beraber farklı madenlerde takı üretimi alanında yeni arayışlar olduğunu gözlemliyoruz. Gümüş takı üretimi artacaktır. Pirinç (Sarı madeni) ten yapılan ve bijuteri ile gümüş takı arasında yer alan yüksek kaliteli imitasyon takılarda talep var. Bijuteri plus olarak adlandırılan yeni bir kategori doğuyor. Tabi ki her madenin farklı özelliği ve farklı bir dokusu var. Biz sarı madenini kaplarken ince bir mikron gümüş ilave ediyoruz. Bu hem ürünün uzun soluklu parlaklığını sağlıyor hem de gümüşün yüksek hijyen içeren yapısı, kişilerden herhangi bir alerji oluşmasını engelliyor.”

2021 yılını başarıyla tamamlayan Tezcan Kaplama’nın 2022 yılından beklentisinin yüksek olduğunu kaydeden Tezcan;Kaplama işçiliğimizdeki titiz çalışma sonucunda, yıllar geçse dahi kapladığımız ürünler ilk gün ki güzelliğini, parlaklığını koruyor. Şu anda full kapasite ile mevcut müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Kaplama alanında rüştünü ispat etmiş, ehil bir kadro eşliğinde hizmet sunuyoruz. Branşımızla ilgili Dünya çapındaki yenilikleri müşterilerimize hızla aktarmaya ve onların iş hayatlarına kolaylıklar katmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.