“Tezcan Kaplama” ara transfer döneminde gözünü İtalyan yıldızlara çevirdi

Kaplamanın profesörü olarak tanınan, yılların deneyimli ismi Atıf Tezcan, tarafından kurulan ‘Tezcan Galvano Kaplama’ İtalya Kuyumculuk Fuarı’nı ziyaret etti. İşlem hacmini arttırmayı ve daha hızlı uygulama yapmayı, yüksek işçilik kalitesini geliştirmeyi hedefleyen deneyimli marka; yüzey kaplama alanındaki son teknolojiyi ve en son makineleri yerinde inceledi. Tezcan Kaplama çok yakında üretim merkezini yeni İtalyan makineler eşliğinde güçlendirecek.

Dünyanın en kaliteli ithal kaplama endüstriyel kimyasalları ve yüzey işlem makineleri ile çalışan Tezcan Kaplama; uzun bir aradan sonra İtalya’da düzenlenen uluslararası kuyumculuk ve kuyumculuk sanayi fuarını yakından inceledi. Kuyumcukent’te bulunan atölyelerini yeni makinelerle modernize etmeyi hedefleyen, işlem hacmini arttırmayı planlayan Tezcan Kaplama; son teknolojiye sahip yeni İtalyan makinelerini mercek altına aldı.

Tezcan Kaplama Genel Müdürü Alperen Tezcan; pandemi nedeniyle uzun bir süredir uluslararası fuarların düzenlenmediğini ve teknolojik gelişmeleri yakından inceleyemediklerini belirterek; “İtalya fuarı ile yılı açıyoruz. Atölyemiz’de yıllardır başarıyla çalışan ve birgün bile arıza çıkarmayan İtalyan makinelerimize yenilerini eklemeyi planlıyoruz. Bu yaptığımız fuar ziyareti bu bakımdan çok verimli geçti. Biz numunelerimizi yanımızda götürdük ve yeni makinelerin performanslarını canlı görme fırsatı yakaladık. Ne yazık ki metal yüzey işlemleri için yerli firmalarımızın girişimleri yok. Bu alanda Almanların ve İtalyanların Dünya çapında saygınlığı ve üstünlüğü var. Yeni makinelerimizle atölyemizin gücüne güç katacağız. Yoğun bir sezon sıkı bir yıl için müşterilerimizin taleplerine hızlı bir şekilde yanıt vermemiz açısından sürekli gelişime devam edeceğiz” diye konuştu.

Değerli maden ve metal kaplama alanında son yıllarda Çinlilerin kendilerini çok iyi geliştirdiklerini ve ellerindeki değerli bilgileri paylaşmayarak, uluslararası arenada özel bir yere sahip olmaya başladığını kaydeden Alperen Tezcan; “İtalyanların takılarındaki o muhteşem kaplama kalitesini artık ülkemizde birebir yapabiliyoruz. Çinliler; Almanya’dan ithal ettikleri makinelerle kendi deneyimlerini birleştirerek özel bir tarz ortaya koydular. Uluslararası rekabet için gerekli donanımlara sahip olmamız büyük önem teşkil ediyor” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.