“Tektaş” mağaza vitrinlerinin zirvesinde tekbaşına

Mücevhere ilgi Dünya çapında gelişmeye devam ediyor. Mücevher denince hemen hemen her yaştaki bayanın büyük beğesini kazanan tektaşlar, sıralıtaş yüzükler öne çıkıyor. Geniş tektaş mücevher çeşitliliğiyle öne çıkan Zergeran Pırlanta; herkesin kesesine uygun ve birbirinden şık tektaş yüzüklerini yılın 365 günü vitrininde sergiliyor.

Yıllardır sektörümüzde ‘güvenli değerli taş ve mücevher ticaretinin’ önemli adresi olan Zergeran Pırlanta; geçen yıl yine yüksek tektaş yüzük satışlarıyla öne çıktı. Tektaş yüzüklerin yılın 365 günü talep gördüğünü, tüm mücevher çeşitleri arasında tektaşın açık ara daha çok talep edildiğini kaydeden Zergeran Pırlanta firma sahibi Rıfkı Bedir; “Tektaşlarda son 10 yılda talepler hep artışta oldu. Ağırlıklı olarak 0,25 ile 0,60 carat taşlar daha çok tercih ediliyor. Daha önce H sınıfındaki taşların satıldığı Türkiye pazarında şimdi G sınıfı açık ara önde. Günümüzde evlenme teklifi yapılırken tektaş ama küçük ama büyük mutlaka tercih ediliyor” diye konuştu.
Pandeminin minimum düzeye inmesiyle 2022 yılında ülke çapında düğünlerin rekor kıran sayılara ulaştığını kaydeden Rıfkı Bedir; “Doğal olarak tektaş ve sıralıtaş yüzükler tüm mücevherler arasında açık ara en çok talep edilen konumuna ulaştı. Özellikle düğünlerde gelin adayları, “tektaşım olsun gerekirse başka bir takı takılmasın” sözünü telaffuz ediyor ve tektaş aşklarını net bir şekilde ortaya koyuyorlar” dedi.
Bedir; Zergeran Pırlanta’nın satılan tektaş ve sıralıtaş yüzüklerinde ciddi fiyat avantajlarının bulunduğunu ve tüm ürünlerinin uluslararası sertifika eşliğinde satışa sunulduğunu sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.