Takıların özel terzisi 20 yıldır sektörümüzün hizmetinde “Eryiğit Kuyumculuk Kaplama”

Büyük emek harcanarak, çeşitli süreçlerden geçtikten satışa hazırlanan takılar; vitrinlere gelmeden önce ‘finish bölümü’ olarak adlandırılan kaplama ve parlatma işlemlerine tabi tutuluyor. Takının adeta makyajı ve estetik dokunuşu olarak kabul edilen bu çalışmalarda ortaya çıkan sonuçlar, takıyı rezil de vezir de edebilir. 20 yıllık mesleki bilgi ve tecrübesiyle değerli maden kaplama alanında uzman kabul edilen Eryiğit Kuyumculuk Kaplama; son dönemde markanın ikinci kuşağı tarafından geleceğe başarıyla taşınıyor. Yakın zaman önce Kuyumcukent’te de atölyesi açılan Eryiğit; hem çarşıdan hem de Kuyumcukent’ten sektörün önde gelen firmalarına hizmet sunuyor…

2002 yılında Mehmet Eryiğit tarafından Çemberlitaş’ta değerli maden kaplaması alanında çalışmaya başlayan Eryiğit Kuyumculuk Kaplama; aradan geçen 20 yılın ardından bugün sektörde kendine özel bir yer edindi. Markanın ikinci kuşağını temsil eden Burhan Eryiğit ve kardeşleri tarafından hizmet sunan Eryiğit; hem çarşıda hem de Kuyumcukent Atölyler Bloğu 4’üncü katta faaliyetlerine devam ediyor.

Yüzey kaplama işçilinde kullandığı makineleri kendi geliştiren Eryiğit; bu alanda Dünyanın çeşitli ülkelerinde çalışmalarda bulunan kuyumculara ayrıca makine ihracatı da yapıyor. Burhan Eryiğit; kapla alanında en etkin sonuçlar ortaya koymak için yıllar önce kendi makinelerini üretmeye karar verdiklerini, etkin sonuçları aldıktan sonra bu makineleri başkalarının da kullanımına sunduklarını söyledi.

Kaplama, parlatma, rodaj  gibi takının üretilmesindeki son bölümünde yer alan hizmetleri, Kuyumcukent ve çarşı da yer alan ve laboratuvar titizliğinde çalışan atölyelerinde gerçekleştiren Burhan Eryiğit; harcadığı yoğun emeğin karşılığını, sürekli artan talep ve takdirler ile alıyor.

Burhan Eryiğit; çarşıdaki adreslerinin ağırlıklı olarak gümüş takı üzerine işlem yaptığını Kuyumcukent’te ise daha çok altın takı kaplama hizmeti sunduklarını belirterek: “Kaplama alanında sık sık önemli gelişmeler yaşanıyor ve bizde bu gelişmeleri Türk kuyum üreticisine anında sunuyoruz. Özellikle düşük ayar takıların vitrin ömrünü uzatmak için özel formüller geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

Kaplama işleminde bilgi, tecrübe ve kullanılan kimyasalların yüksek kalitesinin çok önemli unsurlar olduğunu belirten Eryiğit; “Müşterilerimize çok hızlı servis yapma kaygısı taşımıyoruz. Bizim önceliğimiz; mükemmel kaplama kalitesini müşterilerimizin tüm ürünlerine uygulamaktır. Beyaz altının, yeşil altının, kırmızı altının ve rose rengindeki altının çok farklı renk tonlarını başarıyla madene uygulayabiliyoruz. Kaplama işçiliğimizdeki titiz çalışma sonucunda, yıllar geçse dahi kapladığımız ürünler ilk gün ki güzelliğini, parlaklığını koruyor. Şu anda full kapasite ile mevcut müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Kaplama alanında rüştünü ispat etmiş, ehil bir kadro eşliğinde hizmet sunuyoruz. Branşımızla ilgili Dünya çapındaki yenilikleri müşterilerimize hızla aktarmaya ve onların iş hayatlarına kolaylıklar katmaya önümüzdeki dönemde de devam edeceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.