Şimdi daha çok pres zamanı.. Revaç zamanı..

Revaç’ın Pres Yarı Mamül Üretiminde İkinci adresi Kuyumcukent oluyor…

 

Altın fiyatları zirvenin zirvesini gördü ve tüm tahminlerin üzerinde, tüm zamanların en üst seviyesine çıktı. Hızla yükselen altın fiyatlarıyla birlikte kuyum alışverişinin temposu, sezon ortasında durağan bir hale geldi. Her zaman olduğu gibi hafif ürün taleplerinde artış başladı. Kuyumcular; hafif ürünlerle son tüketicinin bütçesine uygun takılar sunmak için maksimum çapa sarfediyor. Hafif takı üretiminde pres üretim tekniği ön plana çıkıyor. Kuyum üreticisinin sağ kolu olan Revaç Kuyumculuk; pres yarı mamül üretiminde vites yükseltecek. Çemberlitaş’ta bulunan atölyesine kardeş atölyeyi Kuyumcukent’te açma kararı alan Revaç; 800’den fazla pres yarı mamül çeşidine yenilerini ekleyecek ve kuyumcuların yine iş hayatına kolaylıklar katacak.

 

Sektörümüzün köklü yarı mamül üreticilerinden biri olan Revaç Kuyumculuk; bu yıl itibariyle 22. yaşına adım atıyor. 1997 yılında yarı mamül üretimi alanında hizmet sunmaya başlayan Revaç Kuyumculuk; deneyimli kalıp ustası Süleyman Karaaslan önderliğinde geleceğe emin adımlarla ilerliyor. Yakın zaman önce Kuyumcukent’te yarı mamül üzerine toptan satış mağazası açan Revaç; şimdi de Kuyumcukent’te tamamen pres yarı mamül üretimi yapacağı yeni atölyesini açmaya hazırlanıyor. 800’den fazla pres model çeşitliliği ile dikkat çeken Revaç; yine çok revaçta olacak modeller üretecek.

Kuyumcuların ihtiyaçlarını daha hızlı yerine getirmek için, müşterilerinin de talepleri üzerine ikinci mağazayı Kuyumcukent’te açmaya karar verdiklerini ve 4.kat 6. Sokak 24 nolu bölümde atölyelerini hizmete sokmaya hazırlandıklarını kaydeden Süleyman Karaaslan; “İsteyen kendi kalıbını getirecek ve bizden istediği adette ürünü alacak. İsteyen ise bizim yapacağımız veya hazırımızdaki kalıptan yine pres yarı mamullerini satın alacak. Yeni atölyemizde sadece altın üzerine değil, gümüş madenine yönelik de çalışmalar ortaya koyacağız” diye konuştu.

Altın fiyatlarının aşırı değer kazanması nedeniyle, üreticinin daha hafif ve dolayısıyla daha uygun fiyatlı ürünler piyasaya sürmeye maksimum gayret gösterdiğini vurgulayan Karaaslan; “En hafif ürünleri ortaya koymak için pres yine ön plana çıkacaktır. Pres ve döküm ile kombin edilen çok güzel takılar var. Şimdi daha hafif olması için sadece pres ürünlere bir yönelme olacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.