“Serra Altın” yılbaşına özel ultra hafif hayalet kolyelerini gözler önüne seriyor

Birbirinden güzel renklere sahip, ultra hafif oluşuyla büyük masraflara yol açmayan, şık tasarımlarıyla ve günün moda çizgilerini yansıtan duruşuyla büyük beğeni toplayan hayalet kolyeler; rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları karşısında kuyumcuların artık çok daha sıkı sarıldığı takı grubu oluyor. Şimdi önümüzde yılın özel günlerinden biri olan Yılbaşı var. Bu yılın ilk yarısındaki Sevgililer Günü ve Anneler Günü; pandemi önlemleri nedeniyle çok sönük geçmişti. O yüzden Yılbaşı şimdi daha da önemli bir hale geliyor. Yılbaşında hediyelik hayalet kolyeler almak isteyen kuyumculara Serra’nın yeni koleksiyonu göz kırpıyor. 1.5 ile 3 gram arasında değişen ultra hafif hayalet kolyeler hem sizin hem müşterinizin kesesine iyi gelecek.

Hafifliği ve şık görünümleriyle özel günlerin en güzel hediye alternatifi olan hayalet kolyeler, yükselen altın fiyatlarının karşısında kuyumcunun ve son tüketicinin en önemli alternatifi oluyor. Özel günlerde yüksek satış rakamları yakalayan ve kuyumcunun yüzünü güldüren hayalet kolyelerin her yaş ve her bütçeye sahip kişiler tarafından kolaylıkla alınma özelliğinin şimdi daha da ön plana çıkacağını kaydeden Serra Altın firma ortağı Samet Kalkan “Yılbaşına özel yeni koleksiyonumuzu vitrinimize taşıdık. Serra Altın ilk yılbaşı dönemini yaşayacak. Artık hayalet kolyeler 1.5 gram bandına kadar indi. Yüksek altın fiyatlarıyla hediye denince altın takıyı hayal etmek gittikçe zorlaşıyor. Elimizde kalan en önemli kozumuz olan hayalet kolyelerin özenle hazırlanması ve uygun bütçelerle tüketiciye sunulması gerekiyor. Biz bu konuda gereken adımı attık. Dostlarımızı Çemberlitaş’ta bulunan tarihi Kılıççılar Sokak’taki mağazamıza davet ediyoruz” diye konuştu.

BDDK tarafından altın takı alımında kredi kartına 3 ay taksit sınırı konmasının böylesi özel günlerde hediye takı alımını olumsuz etkilediğini kaydeden Kalkan; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim takılarımızı alan kişiler zaten uygun bütçeli hediye arayanlar. Bu kişilerin çoğu 6 taksit imkanıyla bir hayalet kolyeyi alıp hediye ediyorlardı. Temmuz ayında taksit sayısı 3’e indirildi böyle olunca kısıtlı bütçeye sahip olan müşteri kitlemiz bu imkanı kaybediyor. Bu kadar yüksek altın fiyatları varken bir de taksit sayısını azaltmak özel günlerde ciddi bir dezavantaj oluşturuyor. Bu konunun tekrar gözden geçirilmesinin faydalı olacağına inanıyoruz. Netice itibariyle altın takı; en iyi ikinci el değerine sahip objeler arasında ön sırada yer almaktadır.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.