Satış yapabilen üretici dönemi başladı

Zafer Yılmaz “Yeni nesil üretici; satışı da yapabilme kabiliyetine sahip olmalıdır.”

 

 

Günümüzün zorlu ekonomik koşullarında birçok sektörde üretimden direkt alım yapabilmek için büyük çabalar ortaya konuyor. Hükümet; tanzim satışlar ile uygun fiyatlarda sebze ve meyveyi halkla buluşturmaya çalışıyor. Kuyumculuk sektörü de genel piyasa durgunluğundan fazlasıyla nasibini alıyor. Böylesi bir ortamda perakende kuyumcusu, direkt üreticiden daha uygun fiyatlar eşliğinde alım yapmak istiyor.

 

Sektörümüzün deneyimli isimlerinden, Rumeli Altın firma sahibi Zafer Yılmaz; mevcut zorlu ekonomik koşullarda üreticinin satışı da yapabilmek zorunda olduğunu, çok sayıda aracının ürünlerin fiyatlarını yukarı çektiğine dikkat çekiyor.

Bir liraya satılabilecek bir ürünün aracılarla fiyatının iki kat arttığını örnekleyen Zafer Yılmaz; “Yıllarca Rumeli Altın’ın uygun fiyatlar eşliğinde çalışmasından kimi sektör mensuplarımız rahatsız oldu. Biz uzun zamandır aracısız çalışıyor ve ürettiklerimizi bizzat kendimiz pazarlıyoruz. Esasında biz ucuz ürün piyasaya sunmuyoruz. Sadece başkaları pahalı sattıkları için bizim ürünlerimiz ucuz görünüyor. Birçok dev marka üretimden çıktı. Üretim maliyetleri çok ciddi boyutlara gelmişken bir de aracıların devreye girmesiyle ürünlerin fiyatı olduğunun çok üstüne çıkıyor. Bu durum artık sürdürülemez bir hale gelmiştir” diye konuştu.

Sektörümüzün emekçileri çantacı arkadaşlarımızı tamamen ayrı bir yere koyduğunu vurgulayan Yılmaz; “Çantacı arkadaşlarımız biz üreticilerin sağ kollarıdır. Üreticinin her yere yetişmesi mümkün değil. Çantacı arkadaşlarımız, küçük karlar eşliğinde yüzlerce üreticinin mamullerini ülkemizin dört bir yanına ulaştırıyorlar” dedi.

Rumeli’nin müşterisi Rumeli…

İstanbul’da iki farklı noktada perakende mağazasına da sahip olan Rumeli Altın; mağazalarının çok sayıda ürün ihtiyacını Rumeli Altın atölyesinden gideriyor. Zafer Yılmaz; çok seçici davranan mağaza müdürlerinin, titizlikle ürün aldığını onların tecrübeleriyle son tüketicinin beklentisini çok daha etkin bir şekilde etüt eden markalarının üretimde nokta atışlı tasarımlarıyla öne çıktığını dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.