Şarnel üreticilerinin can dostu “Haxer Makine” 3 yıldır sektörümüzün üretim gücüne güç katıyor

Pandemi döneminde Hakan, Hasan ve Serkan Yıldırım kardeşler tarafından kurulan Haxer Makine; şarnel ve hallow takı grubu üretenler için yüksek kaliteli makineleri 3 yıldır başarıyla üretiyor. Kuyumculuk, makine üretimi gibi farklı alanlarda deneyime sahip olan 3 kardeşin oluşturduğu Haxer Makine; bugüne kadar şarnel takı üretiminde ihtiyaç olan 37 farklı makineyi üreticilerin kullanımına sundu. Yakın zaman içinde 3 yeni makine daha ürün grubuna ekleyecek olan Haxer Makine; kendi branşında dışa bağımlılığı yok eden başarılı çalışmalar ortaya koyuyor. 3 yıldır kullanılan Haxer Makineleri, saat gibi çalışıyor ve üreticiyi hiç üzmüyor. Yerli malı yurdun malı, kaliteli yapanları ayakta alkışlamalı…

Yaklaşık 3 yıl önce kurulan ve şarnel, hallow takı üretiminde kullanılacak makineleri üreten Yıldırım kardeşler; Haxer Makine isimli markalarıyla hem yurtiçinde hem de yurtdışında çok sayıda dost müşteri edindi. Kısa süre içinde yüksek kaliteli makinelerini muadil yabancı firmalara göre daha uygun şartlarda piyasaya sunan Haxer Makine; tam bir kullanıcı dostu oldu. Bugüne kadar kayda değer, kronik bir arıza vermeyen Haxer imzalı makineler; binlerce takı üretiminde rol oynadı.

Yüzde yüze yakın içeriğiyle “Made In Türkiye” kaşesini gururla kullanarak üretim yaptıklarını,  kaydeden Haxer Makine firma ortağı Hakan Yıldırım; “Şu ana kadar yaklaşık 20’ye yakın ülkeye ihracat gerçekleştirdik. Yeni yıl ile birlikte ürettiğimiz her 3 makineden 2’si yurtdışına gidiyor. İtalyan meslektaşlarımızda makinelerimizi fuar ortamlarında inceliyor ve takdirlerini bize iletiyorlar. Dünyanın en önemli kuyum ihracatçısı ve üreticisi olan Türkiye’nin kuyum sanayisinde hızlı gelişmesine katkı sunduğumuz için çok mutluyuz” diye konuştu.

Yakın zaman içinde 3 yeni makineyi satışa sunacaklarını sözlerine ekleyen Hakan Yıldırım; “İstanbul Jewellery Show’a 3 yeni makinemizi yetiştirmeyi planlıyoruz. Şu anda şarnel takı üretiminde nerdeyse eksiksiz bir üretim bandı oluşturduk. Sattığımız ürünlerin etkin kullanımı konusunda da uzun süreli eğitimler veriyoruz. Bizimle birlikte ilk kez kuyum üretimine giren çok sayıda yerli ve yabancı kuyum üreticisi oldu” dedi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.