Sanki 40 yıllık İstanbullu… “Türk dostu ‘Sankari Gold’ Türkiye’den Dünyaya açılıyor”

Suriye’nin halep şehrinde yaklaşık 32 yıl önce temelleri atılan Sankari Gold; hem ülkemizdeki kuyumcularla hem de Dünyanın farklı noktasındaki kuyumcularla ticaretini son 4 yıldır İstanbul üzerinden gerçekleştiriyor. Zengin ürün çeşitliliğiyle İstanbul Kuyumcukent’te merke ofisi ve showroomu bulunan, İstanbul’da iki perakende mağazasına sahip olan Sankari Gold; 40 yıllık İstanbullu….

Yousuef Sankari, Nafeh Sabbah ve Anas Maghrıbı isimli işadamları ortaklığıyla ticari faaliyetlerine devam eden Sankari Gold; Kuyumcukent bünyesinde ilk faaliyetlere başlayan Arap kökenli bir firma. Başta Dubai olmak üzere Dünyanın çok farklı ülkelerine İstanbul’daki ofislerinden ihracat gerçekleştiren Sankari Gold; Kuyumcukent bünyesinde çalışan onlarca kuyum atölyemizle yıllardır işbirliği gerçekleştiriyor.

Sankari Gold firma ortağı Anas Maghrıbı; Türkiye’nin İtalya ile birlikte kuyumculuk alanında Dünyanın en önemli iki ülkesi olduğunu, markalarını bir Dünya markası yapmak için İstanbul üzerinden uluslararası ticaret yapmayı tercih ettiklerini söyledi.

Türkiye’de üretilen takıların çok yüksek kalitede olduğunu, Türk kuyum ustalarının çok yetenekli olduğunu vurgulayan Anas Maghrıbı; “Birçok takı çeşidinde Türkiye’nin İtalyanların da önünde olduğunu görüyoruz. Türkiye’de her geçen gün yatırımlarımızı arttırıyoruz. Şirketimizin temelleri Halepte atılmış olsa da esas önemli ticari hamlelerimizi Türkiye üzerinden yaptık. Her hafta çok sayıda yeni tasarımımız Kuyumcukent showroomumuzda sergileniyor” diye konuştu.

İlk kez İtalya’daki fuara katılım gösterdiklerini kaydeden Anas Maghrıbı; “Esas hedefimiz İstanbul Jewellery Show olacak. Daha önce iki kez katıldığımız İJS’ye 3’üncü kez katılacak ve çok sayıda yeni tasarımları sergileyeceğiz. Ürünlerimizin %90’ını Türkiye’deki atölyelerden temin ediyoruz. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.

Son dönemde altın ithalatı ve hurda altın yurtdışından Türkiye’ye getirilmesiyle ilgili mevzuatlarda zorluklar yaşadıklarını ve bu durumun Türk kuyumculuğunun uluslararası rekabet gücünü hafiflettiğini sözlerine ekleyen Maghrıbı; bu önemli konuyla ilgili gerekli yeni düzenlemelerin yapılmasının önemli bir zaruriyet teşkil ettiğini dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.