Rekora koşan altın fiyatları tehlikeleri de beraberinde getiriyor

Atatoprak “Altında yaşanan ani yükselişler, güvenlik sorunlarını arttıracaktır. En ufak bir risk bile çok pahalı sonuçlar doğurur”

 

Altının gram fiyatı 300 TL’ye göz kırparken, ülkemizde rekor üstüne rekor kırıyor. Hem ons bazında hem de döviz artışıyla birlikte ekstra yukarı hareket eden altın, en ufak bir ihmal de bile sahibini çok üzebilecek meblağlara ulaştı. Loomis V.I.T Grup Müdürü Ali Atatoprak; altın fiyatlarındaki ani yükselişin ardından ne yazık ki altın taşıyanlara, kuyum mağazalarına karşı saldırı girişimlerinin, gasp olaylarının artacağını en etkin çözümün sigortalı taşımacılık olduğunu vurguladı.

Dünyanın önde gelen yüksek güvenlikli, zırhlı taşıma ve kasalama hizmeti sunan markalarından Loomis; sigortalı profesyonel taşıma hizmetiyle sektörümüzün iş hayatına kolaylıklar katıyor. Son dönemde altın fiyatlarının aşırı değer kazanmasıyla birlikte artık bir noktadan bir başka noktaya altın transfer etmek, sadece profesyonellerin ve profesyonel ekipmanlarla yapılabilecek bir hale geldi. Loomis V.I.T Grup Müdürü Ali Atatoprak; artan bu fiyatların etkisiyle, hemen hemen her gün gündemde, ana haberlerde altın ile ilgili haberlerin yer aldığını, altının yükselişinin çok fazla öne çıktığını bunun da kötü niyetli kişileri harekete geçirebileceğini ifade etti.

Meslek hayatında, altının böylesi ani artışlarında gasp, soygun girişimlerinin ciddi oranda arttığını kaydeden Ali Atatoprak; “Kilosu 300 bin TL olan bir emtiadan bahsediyoruz. Ülkemizde asgari ücret 2400 TL civarında, altının hakikaten şakası yok ama hırsızların da hiç korkusu yok. Bırakın bir şehirden başka bir şehre altın transfer etmeyi, 200 metre yanınızdaki komşunuza bile götürürken defalarca düşünmelisiniz. Ne kadar titiz çalışırsak çalışalım risklerin tamamını göğüslememiz mümkün değil. Bizim en büyük kozumuz işlemlerimizin yüzde yüz sigortalı olmasıdır” diye konuştu.

Çantacılar da Loomis ile güvenli ve huzurlu ticaret kapısını aralıyor…

Sektörümüzün emektarları olan çantacıları da unutmadıklarını ve onların da iş hayatını kolay ve güvenilir kılmak adına, Loomis hizmeti içinde onlara özel bir önem verdiklerini sözlerine ekleyen Atatoprak; “Çantacı dostumuz İstanbul’dan yola çıkacak ve Ege bölgesine, Anadolu’ya, Karadeniz’e gidecek. Biz onun yerine çantasını istediği noktaya taşıyoruz. Servisini gün içinde yapan çantacı yine ürünlerini, Loomis’in şubesine bırakıyor ve huzurlu bir uyku çekiyor” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.