Popüler Takılardan Vazgeçmeyen… Fantastik Modellerle Riske Girmek İstemeyenlerin Adresi “GOLDSE”

Yaklaşık 8 yıl önce, 35 yıllık kuyum ustası Sedat Ferat Kara tarafından kurulan ‘GOLDSE Kuyumculuk’ ülke genelinde birçok şehrimizde, yüzlerce kuyumcunun vitrinlerinde yerini alıyor. Popüler olan takıları ve onların farklı versiyonlarını titizlikle üreten GOLDSE; yarınlara emin adımlarla ilerliyor. Pandemi krizinde %60’a yakın işlem hacminde daralma yaşayan GOLDSE; iyi günde de kötü günde de sektörün içinde yer almaya devam edecek.

 

Küçük yaşta mesleğin tozunu yutmaya başlayan ve değerli kuyum ustalarıyla çalışma şansı yakalayan Sedat Ferat Kara; son 8 yıldır kendi markası ‘GOLDSE’ ile ağırlıklı olarak yüzük ve küpe takı üretimi gerçekleştiriyor. Kuyumcukent’te yer alan atölyesinde üretim yapan GOLDSE; 25 personeliyle; gelen siparişlere göre her ayarda takıyı, ülkemizin her bölgesinde bulunan müşterilerine sunuyor.

GOLDSE Kuyumculuk firma sahibi Sedat Ferat Kara; günümüzde yakından tanınan ve popüler olan yüzük, küpe modellerinin hemen hemen hepsini, farklı versiyonlar ekleyerek ürettiklerini, vitrinlerde yatan değil satan modeller ile perakende kuyumcularının iş hayatına kolaylıklar kattıklarını söyledi.

8 yılda binlerce model ürettiklerini, sürekli yeni ve trend olan modelleri üretmeye özen gösterdiklerini kaydeden Sedat Ferat Kara; “Meslek hayatım boyunca hep yüzük ve küpe takı grubu üzerine çalışmalar yaptım. Bu çizgimizi bozmadık ve hep bu ürün gruplarına konsantre olduk. Belirli bir ürün grubunda uzmanlaşmanın çok daha başarılı sonuçlar doğurduğunu görmekteyim” dedi.

Markalarının yüksek kaliteli üretim yaptığını, bir siparişe de bin siparişe de aynı duyarlılıkla yaklaşım gösterdiklerini kaydeden Kara; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seri üretim gerçekleştirmek ve müşterilerimizin taleplerine hızla cevap vermek zorundayız. Biz günü kurtarma kaygısı içinde olmadığımız için kesinlikle kaliteden taviz vermiyoruz. Başkalarının görmeyeceği hataları bizim görmemiz yeterlidir. Hiç üşenmeden o ürünü eritir ve yenisini yaparız. Mesleğine aşık kişilerden oluşan profesyonel kadromuz ile markamızın kalite standartlarını yüksek seviyede tutuyoruz. 2020 yılı büyük bir kayıp yıl oldu. 2021 yılı ile ilgili tahminde bulunmak kolay değil. 2021 yılının ilk yarısından fazla ümitli değilim olursa yılın ikinci yarısında belirli bir hareketlenme söz konusu olabilir. Pandemi felaketinin yaralarının kapanması daha birkaç yıl sürecektir.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.