Pandemi günlerinde EHG’nin kapısı hep açık müşterilerine

Mart ayının ortasından itibaren ülkemizde de yoğun bir şekilde görünen Koronavirüs felaketi; birçok sektörümüzde iş hayatını durma noktasına getirdi. Böylesine zorlu günlerde kapısını hep açık tutan, Kuyumcukent ve Çarşı şubelerine kilit vurmayan Eren Has Group; değerli maden, döviz ticaretinde hizmet sunmaya devam etti. EHG Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eren; hem Kuyumcukent hem de Kapalıçarşı’da yer alan şubelerinin pandemi günlerinde mesaisine ara vermeden devam ettiğini, kendilerine getirilen hurda altının karşılığını eksiksiz olarak müşterilerine sunduğunu ayrıca has altın ve gümüş taleplerine de hiçbir zaman ‘yok’ cevabı vermedi.

 

Koronavirüs salgını yavaş yavaş ülkemizde etkisini kaybediyor. Alınan sağlıklı ve doğru önlemlerle birlikte, hayatımız yavaş yavaşta olsa normale dönüyor. Pandemi günlerinde kuyum üreticisi ve toptancısı çalışmalarına ara vermiş olsa da perakende kuyumcuları halka hizmet sunmaya devam ettiler. Bu dönemde; perakende kuyumcularına çok yoğun bir şekilde hurda altın geldi.

Salgının yoğun olduğu günlerden buyana ara vermeden çalışmalarına devam eden EHG; ülke genelindeki kuyumcuların hurda altınlarını kabul etti ve ihtiyacı olan kişilere de has gümüş ve altın satışına gerçekleştirdi. EHG Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eren; tüm sağlık önlemlerini alarak, çalışanlarının sağlığını maksimum düzeyde koruyarak çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini, bu zorlu günlerde de sektör mensuplarının Eren’i yanında bulduğunu söyledi.

Salgının ekonomik etkilerinin yılsonuna kadar devam edeceğini ve kuyumculuk sektörünün yüksek altın fiyatlarının da etkisiyle bu süreçte daha fazla etkilenebileceğini kaydeden Mehmet Eren; “Bu dönemde vatandaş, elinde bulunan yastık altındaki altınları değerlendirmek ve yüksek fiyatlar eşliğinde bozdurmak istedi. Kilolarca altın değerli maden ticareti yapan dev markalara geldi. Böylesi zorlu bir süreçte ve yoğun hurda dönüşümünde, tüm müşterilerimize olumlu yanıt verdik. EHG; yine zorlu bir süreci başarıyla geçmiştir” diye konuştu.

Böylesi günlerde firmaların hizmet kalitesinin büyük önem teşkil ettiğini ve EHG’nin eksiksiz hizmetiyle piyasada etkin bir PR yaptığını belirten Eren; “Bazen para kazanmak ikinci planda kalabilir. Tüm taleplere olumlu yanıt vererek önce gönüllerde ve zihinlerde yerimizi sağlamlaştırdık” dedi.

Sakatlanmayan oyuncunun mutlaka maça çıkması gerektiğini kaydeden Eren; açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hem kendimizin hem de müşterilerimizin çıkarlarını koruyarak, kaliteli hizmet sunduk. Ödemelerimizi ertesi güne bırakmadık. Gelen tüm hurda altınları kabul ettik. Bu dönemde yeni müşteriler de edindik. Sözden daha çok icraatın önemli olduğu bir süreci geride bıraktık. Yastık altından ciddi miktarda altın çıktı” açıklamasıyla sözlerini noktaladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.