Özgün Tasarımlara Önem Verenler Yıllardır Aradıklarını 10nda buluyor

“Elit Döküm 10 Yaşında”

 

Sektörümüzde döküm atölyelerimizin sayısı son yıllarda hızla arttı. Ayrı bir uzmanlık, geniş model çeşitliliği, ciddi teknolojik yatırım ve iş gücü isteyen Döküm alanında, bazı markalar sermaye güçleri, müşterilerine verdikleri bakiyeler ile bazıları da zengin model çeşitliliği ile ön plana çıkıyor. 10 yaşına adım atan Elit Döküm; özgün modelleri ve titiz döküm işçiliğiyle piyasada yakından tanınıyor….

Küçük yaşlarda kuyumculuk mesleği ile tanışan ve tüm meslek hayatında döküm alanında çalışmalar yapan Osman Avcı; Kuyumcukent’te yer alan Elit Döküm isimli atölyesiyle, sektörde bir çok markanın döküm takı ihtiyacına cevap veriyor. 30 yıldan fazla bir süredir mesleğini başarıyla icra eden Osman Avcı; 10 yılda on binden fazla model tasarlayarak, özgün tasarım anlayışıyla rakiplerinden ayrılıyor.

Elit Döküm firma sahibi Osman Avcı; yıllar içinde döküm alanındaki tüm yenilikleri ve gelişmeleri yakından takip ettiğini, son 5-6 yılda döküm işinde çok önemli teknolojik değişimler yaşandığını söyledi.

Elit Döküm kalitesini tercih eden kuyumcuların, model zenginliği ve titiz işçiliği nedeniyle markaları ile çalışmayı seçtiklerini belirten Osman Avcı; “Set ve bilezik hariç her takı grubunda üretim yapıyoruz. Döküm, tasarım sonrasında üretimin ilk aşamaları arasında yer alıyor. Günümüzde birçok kuyum atölyesinde dökümhane bulunmuyor. Bu işin ciddi bir yatırımı var. Firmalarımız, güvendikleri döküm atölyeleriyle çalışmayı tercih ediyorlar. Tabi ki iyi bir döküm atölyesi; başta model çeşitliliği, tasarım gücü ve iç, dış piyasayı yakından takip etmesi, müşterilerinin isteklerine net yanıt vermesiyle rakiplerinden ayrılıyor” diye konuştu.

Anadolu’yu ziyaret ettiğinde kuyumcuların vitrinlerinde Elit Döküm’den çıkan ürünleri görmekten büyük bir mesleki haz aldığını kaydeden Avcı; sözlerini şöyle sürdürdü: “Hakikaten işimizi aşkla yapıyoruz. Çok değerli döküm ustalarıyla çalışma şansı elde ettim. Güzel bir takım çalışması ortaya koyuyoruz. Son dönemde olabildiğince hafif takı üretimi yapıyoruz. 2020 yılının zorlu şartlarında, yılı en az kayıpla kapatıyoruz. Altın fiyatlarının belirli bir rakamda durması, Covid 19 aşısının etkin bir şekilde kullanılması durumunda, 2021 yılından ümitli olabiliriz.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.