“Özde kuyumcular” yeni düzenlemeyi olumlu buluyor

Serkan Güvenir “Bilenle bilmeyen bir olmasın… Mesleğimize gönül verenler ön plana çıksın…”

 

Güvenir “Yeni yürürlüğe giren perakende kuyumcularına yönelik düzenleme genel anlamda sektör tarafından olumlu karşılandı. Görüştüğüm kuyumcu dostlarım; özellikle mesleğe gönül veren, kendisini sürekli geliştiren ve tüketici haklarına saygı duyanlarla bu konularda gerekli hassasiyeti göstermeyenlerin ayrışmasının çok isabetli olduğunu ifade ediyorlar…”

Avrupa Birliği Uyum Yasaları çerçevesinde tüm meslek branşlarında standartların ortaya konması ve mesleki yeterliliği belgelendirme alanındaki çalışmalar öne çıkıyor. Yakın zaman önce Emlakçılara, oto galericilerine mesleki standartlar devlet tarafından kondu ve bazı yükümlülükleri yerine getirmeyenler, mesleğini icra edemiyorlar. Şimdi de perakende kuyumcuları için Ticaret Bakanlığı Genelge yayınladı. Birçok kriter arasında özellikle mesleki yeterlilik (ustalık) belgesi ön plana çıkıyor.

Ankara’nın köklü toptan kuyumcularından Güvenir Kuyumculuk firma sahibi Serkan Güvenir; hazırlanan yeni yasanın görüştüğü onlarca kuyumcu tarafından olumlu karşılandığını, sadece belirli bir maddi gücünü değerlendirmek için hasbelkader mesleğe adım atanlarla, bu mesleği yıllarca hakkıyla yapanların ayrımlaşmasının sektöre olumlu yansıyacağını söyledi.

Herkes Bayram Sonrasını Bekliyor… Bayram sonrası sektörümüz gerçek bayramı yaşayabilir…

Tam kapanmanın ardından vaka sayılarında önemli düşüşler beklendiğini ve kuyumcuların, son tüketicinin bayram sonrası için kuyum alışverişine yoğun bir şekilde yöneleceğinin tahmin edildiğini belirten Serkan Güvenir; “Şimdiden bize sorular geliyor. Yeni modellerimizi soruyorlar. Altın fiyatlarının biraz kıpırdaması olumlu yansıyor. Daha da yükselmeden tüketici alıma geçmek istiyor. Bayram sonrası çok sayıda yeni tasarımı ürün portföyümüze dahil edeceğiz. İşimize sıkı sıkı sarılıyoruz. Yeniliklerimiz yeni sezonda herkese iyi gelecek” diye konuştu.

Fusion’un önü açık…

Daha önceki açıklamalarında bu yılın Fusion üretim tekniği ile yapılan takıların yılı olduğunu vurgulayan Güvenir; görünümüne göre çok daha hafif olmasıyla fusion takıların bu yaza damga vuracağını ve bu tarzda yeni tasarımları çok yakında müşterilerine sunacağını dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.