“Özcan Gümüş” Kısa Bir Aranın Ardından Yeni Modelleriyle Yılın İkinci Yarısına Hazır

Çin’de başlayan Koronovirüs felaketi yavaş yavaş ülkemizde etkisini azaltıyor ve normalleşme süreci başlıyor. Sektörümüzün öncü gümüş takı markalarından Özcan Gümüş; tüm önlemleri alarak çalışma hayatına tekrar başladı. Yeni dönemde; uluslararası piyasada Türk gümüşünün daha da öne çıkması bekleniyor…

 

Dünyanın ihtiyaçlarına dev üretim tesisleriyle cevap veren Çinlilerin, uzun zamandır etkin bir şekilde çalışamaması birçok sektörde önemli boşluklar ortaya çıkardı. Kuyumculuk sektörümüz de ortaya çıkan boşlukları doldurmak için büyük çaba gösteriyor. Özellikle gümüş takı alanında, Asya’dan ürünlerini tedarik edemeyen Dünya insanı yönünü, Türk gümüş üreticilerine çevirdi. Online toptan siparişler tempo kazanıyor….

Virüs felaketi tüm Dünyada devam ediyor ve ekonomik sonuçları da oldukça ağır oluyor. Dünyanın hemen hemen her noktasına binbir çeşit ürün gönderen Çin’deki üretim zaafiyeti, birçok farklı sektörde önemli boşluklar ortaya çıkardı. Gümüş takı alanında Dünyanın en önemli tedarikçisi konumunda bulunan Çinlilerin boşluğunu, yılların deneyimli Türk firmaları dolduruyor.

Özcan Gümüş; Tavuk Pazarı Sokak’ta yer alan mağazasında özellikle online toptan siparişlerini hazırlamak için yoğun mesai harcıyor. Yakın zaman önce toptan satış mağazasını tekrar açan Özcan Gümüş; zamanında E ticaret alanında yaptığı yatırımların karşılığını pandemi sürecinde almak istiyor.

Özcan Gümüş Genel Müdürü Sinan Araç; Uzakdoğu’dan ürünlerini tedarik edemeyenlerin imdadına Türk gümüş takı firmalarının yetiştiğini, önümüzdeki süreçte online ihracatın toplam ihracatta çok önemli bir paya sahip olacağını söyledi.

Ortaya çıkan fırsatı suistimal etmediklerini, ürün fiyatlarında herhangi bir artış yapmadıklarını vurgulayan Sinan Araç; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Tabi ki Çin’deki üretim fiyatlarına ulaşmamız mümkün değil. Esasında Çin’in tam kapasite ile üretim yapması nedeniyle uygun fiyatlar oluşuyordu. Bizim de üretim kapasitemiz yüzde yüz seviyesine ulaşırsa, uygun fiyatlar otomatikman ortaya çıkacaktır. Esas sonuçlar; virüs felaketi bittikten sonra, müşteri memnuniyeti ile oluşacak. 2020 yılının sonuna kadar Asya’daki üretimin eski performansına ulaşmasını beklemiyorum. Boşluğu doldurmaya hazırız.”

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.