‘Nano Pro Döküm’ Tekniği ile “Falko Gold” Fuarın Yıldızı Olmaya Hazır

Yeni nesil fantezi takının öncü üreticilerinden Falko Gold; ikinci kez katılacağı İstanbul Jewelery Show’da birçok önemli yeniliğe imza atacak. Onlarca, gün yüzü görmemiş iddialı tasarımlarını fuar standında sergileyecek olan Falko, aynı zamanda Dünyada sayılı takı üreticisi tarafından kullanılan, yeni nesil üretim tekniği ‘Nano Pro Döküm’ ile hazırladığı modelleriyle dikkat çekecek. Bu özel üretim tekniği, yoğun işçilik ve emek sonunda, döküm ürünlerde pres ile aynı hafifliği ortaya koyuyor ama aynı zamanda mukavemet gücü (ürün çok hafif olsa dahi) yüksek kuvvete sahip oluyor.

 

Özgün tasarım anlayışı, üretimde sınır tanımaması ile son yılların çıkın yapan en önemli markalarından biri olan Falko Gold; ikinci kez İstanbul Jewelery Show’a katılmaya hazır. Son derece başarılı geçen ve ihracat gücüne güç katan İJS Mart ayağının ardından, İJS Ekim fuarından da önemli beklentiler içinde olan Falko; özenli hazırlığının karşılığını takdir ve yeni ticari girişimler ile almak istiyor.

Falko Gold firma sahibi “Falkon Şahin”; fuar öncesi çok titiz bir hazırlık dönemi geçirdiklerini, Dünya çapında çok az firmanın üretimde kullandığı ‘Nano Pro Döküm’ tekniği ile döküm ile üretilen takıların, pres ürünler kadar hafif olabildiğini buna karşın mukavemet gücü kuvvetli, uzun ömürlü takılar ortaya koyarak başarılı sonuçlar elde edildiğini ifade etti.

Falko’nun ülkemizin dev markalarına özel koleksiyonlar sunmaya devam ettiğini, fuar da ise tamamen kendileri için yaptıkları yeni modelleri tanıtacaklarını kaydeden Falkon Usta; “Yıllar içinde her sene ihracatımızı arttırdık. Bugün itibariyle üretimimizin en az %70’i ihraç oluyor. Dünyanın her noktasında beğenilecek, en zor işçiliğe sahip olan takıları bile üretebilen markamız; iyice güçlendikten ve deneyimlerini arttırdıktan sonra fuara katılmayı tercih etmiştir. Fuar boyunca yerli, yabancı pek çok sektör mensubunu standımızda ağırlayacağız” diye konuştu.

Gerek küpe gerekse fantezi yüzük modellerinde iddialı tasarımlar hayata geçiren Falko Gold; birkaç farklı üretim tekniğini başarıyla harmanlıyor. Görünümüne göre oldukça hafif olan Falko takıları; her dönem hem yerli hem de yabancı alıcıların radarına giriyor. Sonbahar mevsimi ile birlikte özellikle büyükşehirlerde takı tüketiminin artacağını ve taleplerin yükseleceğini ön gören marka yöneticileri sıkı bir yaz çalışmasıyla, yılın son bölümüne çok iyi bir şekilde hazırlandılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.