Mevcut durum karşısında hafiflik silahını kullanarak olaya ağırlığını koyacak

Kahramanmaraşlı kuyum üreticilerine binlerce farklı model sunan, bölgenin ilk fusion takılarını yapan tasarım uzmanı olarak dikkat çeken Volkan Bartu; aniden yükselişe geçen altın fiyatları karşısında tüm bilgi ve birikimiyle en hafif takıların hayata geçmesi için ekibiyle adeta seferber oldu. By Volkan Gold; piyasaya tüm hafifliğiyle ağırlığını koyacak müşterilerine nefes aldıracak…

Rekor üstüne rekor kıran altın fiyatları karşısında kuyum üreticileri farklı alternatifler ortaya koyarak bir çıkış yolu arıyorlar. Altın fiyatları karşısında kuyumcunun iki önemli silahı var. Biri hafif takılar bir diğeri de 14 veya 8 ayar takılar. Zaten hafif takı alanında sektör temsilcilerimiz en hafif ürünleri üretmişlerdi. Peki şimdi ne olacak?

Kahramanmaraşlı kuyum üreticilerinin adeta tasarım ofisi gibi hizmet sunan By Volkan Gold çalışanları kolları sıvadı ve daha hafif takılar üretmek adına ekstra mesai yapmaya başladılar. Firma sahibi Volkan Bartu; bazı ürün gruplarında zaten en hafif üretim için limitlerde yer aldıklarını, yüzük modellerinde ise ortalama 1 veya 2 gram hafiflik elde ederek yine satın alınabilir bütçelere takıları getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

En son teknolojiye sahip 3D modelleme robotlarıyla çalışmalar yaptıklarını ve ani yükselen altın fiyatlarına seyirci kalmayı tercih etmediklerini vurgulayan Volkan Bartu; “Ekibimizle toplantı yaptık ve altın fiyatlarıyla mücadele için tekrar hafiflik kozumuzu masaya çıkardık. Makinelerimizin limitini zorluyoruz ve bir parça daha takılarda hafiflik elde ettik. Tabi ki burada ürünün mukavemet gücünün korunması büyük önem teşkil ediyor. Böylesi yüksek altın fiyatları karşısında fusion takıların inceliği, hafifliği can simidi olacak” diye konuştu.

Hafiflik elde ederken, ürünün mevcut görkemli görünümünün korunmasının büyük önem teşkil ettiğinin altını çizen Bartu; açıklamasına şöyle devam etti:
“Şu anda arşivde bulunan binlerce modelimizi tekrar gözden geçirmemiz ve daha hafif versiyonlarını üretmemiz gerekiyor. Bizi çok yoğun bir mesai bekliyor. Böylesi sisli havalarda By Volkan Gold farkını müşterisine gösterecektir. Sorunların değil çözümün merkezi olmaya devam edeceğiz. 200’e yakın yeni modelimizi, piyasanın tekrar kıpırdadığı dönemde sahaya süreceğiz. İstanbul Jewellery Show’a katılmayı gündemimize aldık. 2022 yılından ümitliyiz. 2021 yılında pandemi etkisini tamamen ortadan kaldırmayı başardık ve 2019 (Pandemi öncesi) işlem hacmimizin üstüne çıktık.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.