MARAŞLI ÜRETİCİYE UĞURLU GELECEK

                       “UĞUR DÖKÜM MARAŞ’TA ÜRETİME BAŞLADI”

 

Sektörümüzün köklü döküm ve modelleme markası Uğur Döküm; kuyum üretiminin İstanbul’dan sonraki en büyük ayağı olarak kabul edilen Kahramanmaraş’ta üretime başladı. Daha önce Maraş’ta ofisi bulunan Uğur Döküm; uzman kadrosuyla Maraşlı üreticilere hızlı ve etkin çözümler sunacak. Maraşlı üreticiler makası kapatıyor, uğurlu bir geleceğe emin adımlarla ilerliyor…

 

Yeni yıl ile birlikte 30’uncu yaşına adım atacak olan Uğur Döküm; kuyum üretiminin ülkemizdeki ikinci büyük adresi olarak kabul edilen Kahramanmaraş’ta üretime başladı. Daha önce Maraş’ta ofisi bulunan Uğur Döküm; hem döküm alanında hem de yeni model taleplerine Maraş’taki atölyesinde hızlı çözümler sunacak.

Uğur Döküm firma sahibi Mehmet Özen; Kahramanmaraşlı üreticilerin son yıllarda kendilerini başarılı bir şekilde geliştirdiğini, bu gelişim ile birlikte üretim alanında önemli değişimler yaşadıklarını ve yüksek kaliteli döküme, yeni takı modellerine çok daha fazla ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Maraşlı üreticilere şu aşamada model kalıbı sunduklarını yakın zamanda fusion takılar da hazırlamayı düşündüklerini kaydeden Mehmet Özen; “Bölgede, sunduğumuz hizmet açısından önemli bir boşluğu doldurduğumuzu düşünüyoruz. Uğur Döküm kalitesi, Maraş’a iyi gelecek” dedi.

“2020’de “Uğur Döküm Dubai” ile yurtdışına açılım yapacağız”

Geçtiğimiz günlerde Novafab 3D modelleme makine firması ile ortaklaşa Dubai Jewelery Show’a katılan Uğur Döküm; 2020 yılında ilk yurtdışı atölyesini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Mehmet Özen; Dubai’de kuyum üretiminin çok hızlı bir gelişim gösterdiğini bu durumun kuyum üreticilerimiz için negatif olduğunu, ama kendileri gibi üreticinin iş hayatını kolaylaştıracak firmalara avantajlar sağlayacağını ifade etti.

Yeni yılın ikinci çeyreğinde İJS Mart fuarı’nın ardından Dubai’de ‘Uğur Döküm Design’ ismiyle bir atölye açmaya hazırlandıklarını müjdeleyen Özen; açıklamasını şöyle sürdürdü: “Türk tasarımına, modellerine yurtdışından yoğun ilgi olması hepimiz için çok sevindirici bir durum. 2019 yılı Uğur Döküm açısından köklü değişimlerin ve gelişimlerin olduğu bir yıl olarak tarihe geçti. 2020 yılında bu değişimlerin bize çok olumlu sonuçlarla geri döneceğini hep beraber göreceğiz. Dubai’nin haricinde komşumuz İran’da kuyum üretimi çok hız kazanıyor. Yakın zaman içinde İranlı üreticiler, Uğur Döküm kalitesiyle yakından tanışabilir. Yeni yılın hepimiz için hayırlı sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.