“Loomis” Sorunlar Karşısında Farklı Çözüm Yollarına Girmek İçin Tereddüt Etmedi..

“Loomis” Pandemiyi Bahane Etmedi B Planlarını Devreye Soktu. Hem Yurtiçine Hem Yurtdışına Çalışan Kuyumcular Mağdur Olmadı…

Tüm Dünyayı etkisi altına alan Covid 19 salgını, 2020 yılında birçok sektörde işlem hacimlerinin daralmasına yol açtı. Pandemi; ticaret hayatının önüne engeller çıkardı. Değerli emtia ve değerli maden taşımacılığının kıymetli markası Loomis; yıl içinde ortaya çıkan birçok engellerle mücadele etmek durumunda kaldı. Sorunlar karşısında hızlı ve etkin çözümler sunan, B planlarını devreye sokmakta tereddüt etmeyen Loomis; sektörümüzün iyi ve kötü gününde hep yanında olacağını, hizmetleriyle tekrar tekrar ilan etmiş oldu.

 

Dünya genelinde 1.5 milyona yakın insanın hayatını kaybettiği pandemi krizi; hem sosyal hem iş hayatına büyük darbe indirdi. Ülkeler arası uçuşlar durduruldu. Şehirlerarası yolculuklar donduruldu. Kısacası; yaşam durma noktasına geldi. Kuyumculuk sektör mensuplarının ticari faaliyetlerinde lojistik destek sunan Loomis; 2020 yılı içinde devreye aldığı B planları sayesinde, bu zorlu yılı kayıpsız kapatmayı başardı.

Loomis Türkiye COO’su A. Oğuz Tüzün; yıl içinde ülkemizde uçuşların uzun bir süre durduğunu, şehirlerarası değerli maden ve emtia taşımasında hava yolu seçeneğinin ortadan kalktığını söyledi.

Ülke genelinde geniş bir şubeleşme ayağına sahip olan Loomis’in, kendi karayolu ağını geliştirdiğini ve bazı illerdeki şubelerini toplanma noktaları haline getirerek tüm şehirlerin birbirlerine karadan her türlü gönderimi yapabilmesini sağladıklarını kaydeden Oğuz Tüzün; “Yurtiçi uçak seferleri durunca çok hızlı harekete geçerek kendi karayolları ulaşım hattımızı oluşturduk. Çeşitli illerdeki şubelerimizi toplanma noktası haline getirdik. Bu toplanma noktası şehirlerden de başta İstanbul olmak üzere birçok noktaya sevkiyatları hızlı bir şekilde gerçekleştirdik” dedi.

Yurtiçindeki kuyum ticaret trafiğini böyle ayakta tutarken yurtdışındaki ihracat çalışmalarında da THY Kargo ile işbirliği yaptıklarını ve birçok farklı yurtdışı destinasyonlara zamanında, ülkemizde üretilen takıları, mücevherleri ulaştırdıklarını belirten Tüzün; “Loomis Türkiye; kriz döneminde gösterdiği farklı çözüm yollarıyla Loomis Global tarafından büyük takdir gördü. Perakende ve bankacılık sektörlerinde işlemlerimiz arttı. Yumurtalarımızı farklı sepetlere koymamızın avantajını yaşadık. 2020 yılında işlem hacmimizde az da olsa artış oldu. 2020 yılından gerekli dersleri çıkardık. Sorunların değil çözümün parçası olduk” diye konuştu.

Loomis kalitesini tercih edenlerin sayısı arttı…

Kuyumculuk sektöründe 2020 yılında daha fazla firmanın Loomis ile çalışmayı tercih ettiğini ve emanetçi olarak tabir edilen, iptidai yollarla, şahsi taşımacılık yapan kişilerin bu riskli hizmeti yapamaz hale geldiklerini sözlerine ekleyen Tüzün; sektörde yüzde yüz sigortalı, Loomis ile taşımacılığın yılının önemli sektörel değişim trendi olduğunu dile getirdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.