“Loomis” istikrarlı büyümesini 2019 yılına da başarıyla taşıdı

Dünyanın önde gelen değerli emtia taşıma, tasnifleme ve koruma markası Loomis’in Türkiye ofisi son derece başarılı bir yılı geride bırakmaya hazırlanıyor. 2019 yılı içinde binlerce taşıma hizmetini sıfır hata ile başarıyla tamamlayan Loomis Türkiye; %30 büyüme rakamları elde ederek, her yıl istikrarlı gelişimini sürdürdü.

 

Yine zorlu bir yılı daha geride bırakıyoruz. 2019 yılında altın fiyatlarının rekor üstüne rekor kırması; kuyumculuk sektörümüzde hurda altın, has maden, ürün ve nakit para gönderilerinin risk alınmadan bu hizmetlerin giderilmesinin önemini daha da ortaya çıkarttı. Bankacılık, perakende ve kuyumculuk sektöründe çalışmalarını yürüten Loomis; yıl içinde binlerce operasyonunu sıfır hasar ve kayıp ile tamamladı.

Loomis Türkiye Satış ve İş Geliştirme Direktörü Demir Bükülmez; yılın başında belirledikleri hedefleri, hizmet sundukları tüm sektörlerde eşit büyüme elde ederek yakaladıklarını, Loomis kalitesiyle yeni tanışan yeni markaların ve büyük bankaların %30’luk büyümede büyük rol oynadıklarını söyledi.

800 civarında banka şubesine, 3000’in üzerinde ATM’ye, 25 000’in üzerinde perakende mağaza noktasına hizmet götürdüklerini belirten Demir Bükülmez; “Her ay markamız 320 bin civarında işlem gerçekleştiriyoruz ve bu hizmeti sağlamak için Türkiye genelinde ayda 1.6 milyon KM yol yapıyoruz. Her ay 395 bin nakit para torbası topluyoruz. Hepsini tek tek sayıyor ve mutabakatını gerçekleştiriyoruz. Aylık ortalama 16 ile 20 Milyar TL’nin transferini gerçekleştiriyoruz. Tüm bunlara ilaveten ayda 36 ton ağırlığında ihracat, ithalat çalışmalarında aracı oluyoruz. Bu işlemlerin tamamını 360 zırhlı araç, 1100 personelimiz eşliğinde gerçekleştiriyoruz. Böylesi devasa bir organizasyonun perde arkasında sektöre hakim bir üst yönetim, çok ciddi bir sistem yönetimi, kusursuz bir operasyon yönetimi ve başarılı bir sigorta yönetimi yer alıyor” diye konuştu.

Loomis’in müşterisinin riskini sıfırlayarak, kendi üstüne aldığını hatırlatan Bükülmez; “Yaptığımız iş gerçekten çok riskli bir iş ama biz müşterimize sigortalı hizmetimizle sıfır risk sunmayı başarıyoruz. Böylesine dev rakamlar eşliğinde yaptığımız çalışmamızda, yine kayda değer bir hasara yol açmadan başarıyla yılı kapatıyoruz. Markamızın işlem hacminin büyümesi, ciromuzu ileri taşımak ne kadar önemliyse, sorunsuz ve hasarsız bir yıl kapatmak da aynı oranda önem teşkil etmektedir” dedi.

Taksitli Kuyum Alışverişinin Başlamasının Etkileri…

Demir Bükülmez; kuyum alışverişinde taksit sayısının kademeli olarak 4 ve 8’e çıkarılmasının, özellikle online takı, gram altın satışlarına olumlu etkiler gösterdiğini ve bu durumun rakamlarına hızla yansıdığını dile getirdi.

Akıllı Kasalar Geliyor…

2020 yılında Dünyanın farklı ülkelerinde uzun zamandır kullanılan ‘Akıllı Kasa’ hizmetine hız vereceklerini müjdeleyen Bükülmez; sözlerini şöyle noktaladı:

“Akıllı kasa; kuyumcu dostumuz ile bizim aracılığımızla ve banka ile ortak hayata geçecek. Akıllı kasa; aynı zamanda bizim sorumluluğumuzda olacak ve çalınsa bile mesuliyet bizim olacak. Kasaya gün içinde giren nakit, müşterinin bankası ile yapacağı anlaşma ile anında müşterimizin banka hesabına geçebilecek. Kasanın herhangi bir kişi tarafından açılması mümkün olmayacak. Önemli bir güvenlik unsuru oluşturacağına inanıyorum. Akıllı kasayı, mağazanızın içinde bulunan bir ATM gibi düşünün. “

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.