“Loomis” hizmetlerine ara vermeden devam ediyor

Ülkelerin gümrük kapıları açıldığında Loomis; hemen ürünlerinizin transferini gerçekleştiriyor… Almanya, İsviçre ve Hong Kong gönderileri devam ediyor…

 

Kuyumculuk sektörünün yüksek ihracat rakamları yakalamasında, başarılı yurtdışı ürün transferleriyle önemli katkılar ortaya koyan Loomis; Koronavirüs salgın günlerinde de çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Tüm Dünyayı etkisi altına alan virüs felaketi, hem sosyal hayatı hem de ticari hayatı olumsuz etkiliyor. İhracatçılar Birliğinin yeni açıklamasında Mart ayı Mücevher ihracatı %46 gerilemiş ve Nisan ayında bu rakamın daha da artması bekleniyor.

Tüm bu olumsuz gelişmelere rağmen; Loomis tüm sağlık önlemlerini alarak, Dünya ve ülkemiz çapında faaliyetlerine devam ediyor. Loomis Uluslararası Hizmetler Müdürü Selçuk Çolak; şu an itibariyle Almanya Frankfurt, İsviçre Zürih ve Hong Kong’a ürün gönderileri yapabildiklerini, dinamik bir çalışma sergileyerek, herhangi bir ülkeye değerli kargo kabul eden uçuşlar açıldığında, değerli ürün girişine izin verildiğinde hemen o bölgeye de hızla transfer yapmaya hazır olduklarını ifade etti.

Dünyanın her noktası gönderi yapabildiklerinin altını çizen Selçuk Çolak; “Müşterilerimiz ihracat yapmak istedikleri farklı ülkelerle ilgili mutlaka bizimle iletişime geçsinler, anlık olarak değişimlerin yaşandığı çok dinamik bir süreci yaşıyoruz. 24 saat içinde farklı bir ülkeye değerli kargo taşıması için uçuşlar açılabilir” dedi.

18-21 Mayıs tarihlerinde düzenlenmesi planlanan Hong Kong Jewelry Show’un Ağustos ayına ertelendiğinden yola çıkarak diğer ülkelerdeki mücevherat fuarlarının da tarihlerinin değişebilme ihtimalinin olduğunu dile getiren Selçuk Çolak; “Koronavirüs felaketinin bu yılın geneline yayılacağını ve özellikle kişilerin ülkeler arasında yolculuk yapmasının çok kolay olmayacağını düşünüyoruz. Bu ticaret için önemli bir engel değil. Online müşterileriyle iletişime geçen ve siparişlerini alan kuyumcu dostlarımızın gönderilerini, uçuşlar başladığı anda birden fazla noktaya göndereceğiz. Masa başı ticaretinin öne çıkacağı bir döneme giriyoruz” diye konuştu.

Loomis’in yurtiçindeki tüm faaliyetlerinin, sağlık tedbirleri en üst seviyede alınarak devam ettiğini sözlerine ekleyen Çolak; Loomis’in iyi ve kötü günde müşterilerinin her koşulda yanında olduğunu önemle hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.