YENİ NESİL ARTIK GÜMÜŞÜN RENGİNİ ROSE OLARAK BİLİYOR

Özellik son 15 yılda hem yurtiçinde hem de yurtdışında rose renkli takıların sayısı çok hızlı bir şekilde arttı. Artık rose takılar geçici moda olmaktan çıkıp birer klasik haline geldi. Artık bir modelin rose renklisini yapmamak eksik olarak kabul ediliyor. Rose renkli takılara artan ilgi neticesinde gümüş takı üretiminde rose kaplama ciddi oranlarda kullanılmaya başlandı. Ülkemizin önde gelen gümüş mücevher üreticilerinden Massilver’ın toplam ürünlerinin %70’i rose kaplamalı. Gümüş denince artık o beyaz kendine has kurşuni rengin yanında rose renk de akla geliyor…

Kuyumcu vitrinlerinde rose kaplamalı takılar gittikçe daha fazla yer buluyor. Hem ülkemizde hem de yurtdışında takıseverler rose renkli gümüş, altın hatta pırlantalı ürünleri büyük bir zevkle kullanıyorlar. Rose renkli takılar, kuyumcularda bir çeşit olsun diye değil bu renkteki takıları seven ve hızla sayısı artan bir kitleyi mutlu etmek için sürekli bulunduruluyor.

Pembe altın kullanılarak yapılan Rose renkli takılar, özel bir kaplama ile bakır ve pembe arasında çok hoş bir renge bürünüyor. Birçok saat firması rose renkli kasalarını yeni modellerinde kullanıyor. Gümüş takının ülkemizdeki önemli markalarından Massilver; özel bir teknik kullanarak, rose kaplamanın takıda yıllarca ilk günkü gibi görülmesini sağlayacak üretim ortaya koyuyor. Massilver Genel Müdürü Serkan Sezgin; rose renkli takıların ülkemizde yaklaşık 10 – 15 yıldır takıseverlere sunulduğunu, şu anda markalarında bulunan ürünlerin %60’ının rose, %30’sinin klasik gümüş rengi ve %10’unun ise altın renkli olduğunu beyan ediyor.

Rose renkli gümüş takıları tek başına veya gümüş rengiyle birlikte ikili şekilde parça parça da kullandıklarını belirten Serkan Sezgin; “Rose rengini tam anlamıyla yakalamak ve yüksek kaliteli kaplama yapmak çok önem teşkil ediyor. Yoksa tüketici rose renkli bir takıyı aldıktan belli bir süre sonra aşınmalara rastlayabilir ve büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilir. Bugün piyasada Massilver dendiğinde yüksek kaliteli rose takılar akla geliyor ve rose bizim şirketimiz ile örtüşen bir renk haline geldi” dedi.

Artık rose takıların bir moda olmaktan çıkarak, firmaların ürün portföyünde mutlaka olması gereken ürün kategorisine girdiğini kaydeden Sezgin; rose renkli takıların birçok kıyafetle çok uyumlu bir kontrast yakaladığını, Dünyanın önde gelen modacılarının da tercihinin Rose olduğunu sözlerine ekledi.

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.