ÜRETİCİNİN ATTIĞI GOLLERDE “BERBEY KALIP” 11 YILDIR ASİST YAPIYOR

Küçük yaşta iş hayatına adım atan ve bu yıl itibariyle mesleğinde 39 yılı geride bırakan İbrahim Doğankaya; 11 yıldır markası Berbey Kalıp ile sektörümüze kalıpçılık hizmeti sunuyor. Müşterilerinin numunelerini, çizimlerini hatta hayalindekilerini gerçeğe dönüştürmek için titizlikle press kalıp üreten Berbey Kalıp; en yüksek teknoloji eşliğinde yıllardır yüksek kalitesiyle ve mutlak müşteri memnuniyetiyle yoluna devam ediyor. Yaklaşan İJS öncesinde; birçok firma kalıpta sıfır risk için Berbey’in kapısını çalıyor…

 

Sektörümüzün köklü kalıp üreticilerinden Berbey Kalıp; yaklaşan İstanbul Jewellery Show öncesi, müşterilerinin yeni tasarımlarını ve hayallerindeki modelleri kalıplara aktarmak için yoğun mesai içine giriyor. Firmalara özel butik kalıp üretimi yapan Berbey Kalıp; yılların deneyimli ismi İbrahim Doğankaya ve tecrübeli ekibiyle uzun süredir sektörümüze hizmet sunuyor. İbrahim Usta; bu yıl ki İJS Ekim Fuarının daralan iç piyasa neticesinde çok daha büyük önem taşıdığını ve bu fuarda alınacak iyi sonuçlara kuyumculuk sektöründe herkesin ihtiyacı bulunduğunu söyledi.

Yükselen altın fiyatlarıyla birlikte Pres ürünlerin adeta altın dönemini yaşadığını fakat aynı zamanda halkın alım gücünün rekor altın fiyatlarıyla baş edecek durumda bulunmadığını kaydeden Doğankaya; “Bu yüzden artık ihracatı küçük, büyük her üretici düşünmek durumunda. Biz kalıp üreticileri de ihracat yapmalıyız. Tam bu aşamada İtalyan kalıp firmalarının branşımızda önemli üstünlükleri ortaya çıkıyor” dedi.

İtalyan kalıp atölyelerinin işinin karşılığını maddi olarak fazlasıyla aldığını, böylelikle kalıp ile ilgili malzemelerde en iyisini satın alabildiğini, yüksek işçilik ücretleriyle işlerine çok daha geniş vakit ayırabildiklerini ve bu tip detayların uluslararası arenada Türk kalıp üreticileri karşısında onların bir kozu olarak ortaya çıktığını kaydeden İbrahim usta sözlerini şöyle sürdürdü:

“Hiç lafı dolaştırmadan İtalyan kalıp sanayisinin bariz olarak önümüzde olduğunu söylemeliyim. Aynı işi yapsak bile aramızda iki kat işçilik farkı ortaya çıkıyor. Hangi işi yaparsak yapalım, yaptığımız işin karşılığını aldığımızı hissettiğimizde işimize konsantrasyonumuz bir kat artacaktır. Aynı teknolojiye sahip olsak dahi onların bu alanda uzun yıllara dayanan tecrübesi neticesinde, ileri teknolojiyi bize göre daha etkin kullandığını da görmekteyiz. Önce bir zihniyet değişimi yaşamalıyız ve kalıpçılık mesleğine üretici dostlarımızın daha saygın bir yaklaşım sergilemesi gerekiyor. Gerekli imkanları elde edersek, aradaki farkı kapatmamamız için bir sebep yok.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.