UFUK ALYANS MÜŞTERİLERİ BU KONFORU ÇOK SEVDİ

IMG_8757Sektörümüzün köklü alyans üreticilerinden Ufuk Alyans’ ın yıllardır atölye ve showroomu aynı çatı altındaydı. Yaklaşık 3 ay önce showroomunu ayıran, Nuruosmaniye Caddesinde Şerefefendi Sokak ta yer alan Altun Center’a taşınan Ufuk Alyans, kısa sürede müşterilerinden olumlu tepkiler aldı.   Ufuk Alyans müşterileri, son derece şık dekore edilen showroomda, yüzlerce farklı modeli en rahat şekilde yakından inceleme şansı elde ettiler.

 

Son yıllarda önemli gelişimler kaydeden, birçok dev perakende markasının alyans takı grubunda         tercihi olan Ufuk Alyans, 3 ay önce açtığı yeni showroomunda çok mutlu. Özel dizayn edilen yeni       ofisinde, geniş ürün çeşitliliğini rahatça sergileme imkanı elde eden Ufuk Alyans, önümüzdeki             dönemde şehir dışındaki müşterilerini daha fazla ağırlamayı planlıyor. Ufuk Alyans firma sahibi Ufuk   Güneş, çok kısa sürede yeni ofislerinde pekçok müşterilerini konuk ettiklerini, özellikle İstanbul           Jewellery Show dönemlerinde bu yoğunluğun artacağını gözlemlediklerini söyledi.

Kuyumcu müşterilerini ziyaretlerinde ve ürün sunumlarında, ürünlerin incelenmesinin çok sağlıklı       olamadığını, aniden kuyumcuya gelen bir müşterinin seçim aşamasında konsantre kaybına yol açtığını belirten Ufuk Güneş, “Bu yüzden son dönemlerde, toptan satış mağazalarında bir artış var. Çok daha rahat bir ortamda, çok daha fazla ürünü müşterilerimiz inceleme şansı elde ediyorlar. Bu durum, hem bizim hem müşterilerimiz için avantaj oluşturuyor” diye konuştu.IMG_8739

“SEKTÖRÜMÜZDE 2015 YILINDAN NEGATİF ETKİLENMEYEN OLMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM”

Çeşitli iç ve dış gelişmeler neticesinde oldukça zor geçen bir yılı sektörümüzün geride bıraktığını         kaydeden Güneş, “Bu yılki ekonomik ve siyasi koşullardan etkilenmeyen firmaların olmadığını             düşünüyorum. Yeni tasarımlarımız, titiz müşteri memnuniyeti anlayışımız ve hızlı servisimizle, daha   az etkilendik” dedi.

Hafif ve sade alyansların 2015 yılında daha çok tercih edildiğini dile getiren Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu yıl çifti ortalama 8 ile 10 gram ağırlığındaki alyanslar talep gördü. Birkaç sene öncesine göre         yaklaşık 2 gr alyans ortalamalarında geri gidiş var. Ayrıca bu yıl alyanslarını değiştiren evli çiftlerin      sayısında da bir azalma gördük. 2016 yılından çok da fazla umutluyuz. İJS Mart’a katılacağız. Şimdiden yeni tasarımlarımız için kolları sıvadık. Yeni yılın tüm sektör mensuplarına önce sağlık sonra da           bereket getirmesini diliyorum. “Ufuk Güneş

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.