2014 YILINDA SEDAŞ TOPTAN MAĞAZASINDAN ALIŞVERİŞ EDENLERİN SAYISI %30 ARTTI

32014 YILINDA SEDAŞ TOPTAN MAĞAZASINDAN ALIŞVERİŞ EDENLERİN SAYISI %30 ARTTI

 

 

Geçtiğimiz günlerde sektörde 15. yılını geride bırakan Sedaş Kuyumculuk; ülke genelinde sürekli artan bir müşteri portföyüne sahip. Kuyum camiasının kalbinin attığı Çemberlitaş’ta yer alan Şeref Han’da bulunan 3 katlı Sedaş Toptan satış mağazası, 2014 yılında geçmiş dönemlere göre %30 daha fazla müşteriye evsahipliği yaptı.

 

Birbirinden kaliteli zincir, kolye ve küpe çeşitlerini İtalya’nın en köklü üreticilerinden, en uygun şartlarda alarak Türk kuyumcusuyla buluşturan Sedaş Kuyumculuk; markası Lisa’ya sürekli artan ilgiden dolayı gayet memnun. Sedaş Kuyumculuk Genel Müdürü Murat Haliloğlu; son yıllarda kuyumcuların, tüm ürün çeşitliliğini aynı anda görmek, daha uygun şartlarda alışveriş yapmak ve yakında gelecek yeni modeller ile ilgili bilgi edinmek amacıyla bizzat mağazalarına gelerek satın alma yapmayı tercih etmeye ağırlık verdiklerini söyledi.

Murat HaliloğluMarkaları Lisa’nın yüzlerce farklı modelini geniş stoklar eşliğinde mağazalarında bulundurduklarını belirten Murat Haliloğlu; “Şu anda ülkemizin çok farklı noktalarında bulunan kuyumcu dostlarımız vitrinlerinde ürünlerimize yer açıyorlar. Bir süredir toptan satış bayiliği projesinin ilk uygulamasını Antalya’da yapıyoruz. Yakın tarihte bu projeyi ülke geneline yaymayı planlıyoruz. Ayrıca ülkemizin önde gelen toptancılarıyla da yıllardır başarılı çalışmalar sürdürüyoruz” diye konuştu. Firmalarının hem perakendecinin hem de toptancının haklarını net bir şekilde koruduğunu vurgulayan Haliloğlu; şehir dışından gelen kuyumcuların yol ve yemek masraflarının mağazadan alınan avantajlı fiyatlar ile birlikte masraf olmaktan çıktığını, aynı bölgede olan kuyumcuların çeşitli Lisa ürünlerinde çakışmamalarına da büyük önem verdiklerini, belirli bölgelerde belirli sayılarda kuyumcuyla çalışmaya dikkat ettiklerini ifade etti.

IMG_9701“2014 Yılında %15 Artıdayız”

Kuyum camiası için oldukça zorlu bir yılın geride kaldığını ve böylesi bir ortamda markalarının, başarılı modeller ve ürün seçimiyle yılı %15 artıda tamamladığını kaydeden Genel Müdür Haliloğlu; Dünyanın önde gelen İtalyan zincir üreticilerinin en yoğun çalıştığı firmalar arasında Sedaş’ın ilk 5 içinde yer aldığını, karşılıklı memnuniyet ilkesiyle yarınlara emin adımlarla yürüdüklerini dile getirdi. Yeni yılın başında ses getirecek özel koleksiyonlarını vitrinlere taşımaya hazırlandıklarını sözlerine ekleyen Haliloğlu, 2015’in baharında piyasaya sunacakları yeni tasarımlar için şimdiden heyecan duyduklarını açıkladı.

Tagged with

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.