MÜŞTERİLERİ ROTADAN SAPMIYOR

                               IMG_5397     MÜŞTERİLERİ ROTADAN SAPMIYOR

 

Yıllardır müşterilerine birbirinden kaliteli bilezikler sunan Rota Kuyumculuk; yakın zaman önce has altın ve sarrafiye alım satım hizmetini de sunmaya başlamıştı. Kısa süre içinde hem Rota’nın bilezik müşterileri hem de ilk kez Rota ile çalışan sektör mensupları, has maden ihtiyaçlarında tercihlerini Rota’dan yana kullandılar….

40 yılı aşan geçmişiyle, Marmara bölgesinde birçok kuyumcuya yüksek kaliteli bileziklerini sunan Rota Kuyumculuk; Dünyanın en eski AVM’si olarak tarihçiler tarafından kabul edilen Kapalıçarşı’da “ has altın alım satım” ofisini 2013 yılının son aylarında hizmete açmıştı. Geçen kısa bir zaman dilimi içerisinde, has altın ve sarrafiye alım satımı işleri için birçok firma Rota kalitesini tercih etti. Rota’nın Kapalıçarşı’da yer alan has ve hurda altın alım satım ofisinin çok kısa sürede arzu edilen iş potansiyeline ulaştığını belirten Rota Kuyumculuk firma sahibi Kerim Yılmaz; “Hem değerli babam Eyüp Yılmaz’ın sektörde elde ettiği yüksek itibar, hem de işlerimizde gösterdiğimiz titiz çalışmalar, firmaların has işlerinde de Rota’ya yönelmelerine yol açtı. Şu an itibariyle kurulurken kendimize 1 yıl sonrası için koyduğumuz hedefi yakalamanın hatta bir adım önüne geçmenin sevincini yaşıyoruz” dedi.

Yıllardır Rota’dan bilezik ihtiyacını gideren kuyumcuların yaklaşık yarısının has altın alım, satım ve hurda altın işlemleri için Rota’yı tercih etmelerinin bir tesadüf olmadığını vurgulayan Kerim Yılmaz; “Daha önce bizden hiç bilezik almamış, bileziğe ihtiyacı olmamış sektörümüzün değerli firmalarının dahi has maden işlerinde bizimle çalıştıklarını gördük. Sivas ilimizdeki kuyumcuların çok büyük bir çoğunluğu has alımlarını, sarrafiye ürün tedariklerini ve İstanbul üreticileriyle ilgili ticari ilişkilerini bizim üzerimizden yürütüyorlar” diye konuştu.

“Önemli Bir İmtihandan Başarıyla Geçtik”

Son günlerde, altın fiyatlarındaki ani artışla birlikte sektörümüzde görülmeyen boyutlarda bir hurda altın yoğunluğunun yaşandığını kaydeden Yılmaz; bu özel süreç içinde, Rota Has Altın Ofisinin; yüklü miktarlarda alımları zamanında gerçekleştirerek rüştünü ispat ettiğini, böylesi zorlu piyasa koşullarında beklentilere cevap veren Rota’nın müşteri sayısını artırdığını söyledi.

Uzun yıllardır Kapalıçarşı’da sarrafiye alanında çalışan tecrübeli iş arkadaşlarıyla kısa sürede uyum sürecini atlattıklarını belirten Kerim Yılmaz; şunları söyledi:

“ Sarrafiye hizmetinde piyasada çok sert rekabet olduğunu görüyoruz. Biz bu rekabet içinde hizmet verdiğimiz müşterilerimizi maksimum ölçüde memnun edecek çalışma koşulları oluşturuyoruz. Yakın zaman içinde bu alandaki yatırımlarımızı artıracak, müşterilerimize daha da etkin hizmet verecek çalışmalar içinde olacağız. Hem bilezik hem saf altın işlerinde, iki Rota’da kararlı bir şekilde ilerliyoruz.”

 

 Kapalıçarşı'da Rota

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.