‘LOOMIS küçük paket hizmeti’ 8 yıldır kuyumcuların iş hayatına büyük kolaylıklar katıyor

Birçok farklı sektörün; değerli maden, evrak ve para transferlerini güvenli bir şekilde, yüzde yüz sigortalı gerçekleştiren, Dünya markası Loomis, küçük paket taşımacılığında ustalık dönemini yaşıyor. Yaklaşık 8 yıl önce hizmete giren küçük paket taşıma uygulaması, bugün itibariyle markanın en popüler hizmeti olmuş durumda. Her ay ortalama 20 bin ile 25 bin küçük paket taşıma hizmeti gerçekleştiren Loomis; ülkemizin her yerinden istenilen tüm adreslere en kısa sürede kargonuzu ulaştırıyor…

 

İş yaşamına büyük kolaylıklar sağlayan ve değerli her tür emtianın güven içinde lokal veya uluslararası noktalara transferini sağlayan Loomis; küçük paket servisi ile sektörün büyük bir ihtiyacını başarıyla gidermiş oldu. Yaklaşık 8 yıl önce küçük paket taşımacılığı hizmeti başlatan Loomis; 100 dolardan 20.000 dolara kadar olan değerli emtiayı bir noktadan bir başka noktaya sigortalı bir şekilde iletiyor. Loomis Değerli Kargo Grup Müdürü Ali Atatoprak; 2018 yılında kuyumculuk sektöründe işlem hacminin ciddi oranlarda daralmasına karşın, küçük paket taşıma hizmetlerinin adetsel olarak geriye gitmediğini söyledi.

Bu tip hizmet alanında Loomis’in pazar liderliğini sürdürdüğünü ve küçük paket taşımacılığını yakın zaman önce uluslararası platforma da taşıdığını kaydeden Ali Atatoprak; “Özellikle son dönemde altın fiyatlarının zirve rakamları görmesi, güvenli ve sigortalı taşımanın önemini daha da belirgin hale getirmiştir. Bu hizmetimizden bir kez faydalanan müşterilerimizin süreklilik göstermesi bizi ayrıca mutlu ediyor” dedi.

Online takı ve gram altın satışlarının ülkemizde hızla yükseldiğini ve bununla birlikte, güvenli değerli ürün taşımacılığının öneminin arttığını kaydeden Atatoprak; “Küçük paket taşımacılık hizmetinden yararlanmak isteyen kuyumcular hangi ilimizde olurlarsa olsunlar Loomis’i arıyor ve adreslerinden transfer edilecek ürünü alıyoruz. Tamamen sigortalı gerçekleştirilen bu hizmetimizde taşıma ücretleri, ürünün sigorta değerine bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Sunduğumuz hizmet kalitesine göre hizmet bedelini en düşük seviyede tutmaya özen gösteriyoruz” dedi.

2018 yılını başarıyla tamamlayan ve yaklaşık %30 büyüme gerçekleştiren Loomis’in 2019 yılında da kendisine %30’luk bir büyüme hedefi koyduğunu sözlerine ekleyen Atatoprak, geçtiğimiz yıl kuyumculuk sektöründe yaşanan daralmayı, bankacılık ve perakende sektörlerindeki büyümeleriyle telafi ettiklerini dile getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.