LİVA KUYUMCULUĞUN TERCİHİ “BERBEY KALIP”

Küçük yaşta sanayi sitesinde iş hayatına adım atan ve bu yıl itibariyle mesleğinde 39 yılı geride bırakan İbrahim Doğankaya; son 11 yıldır markası Berbey Kalıp ile sektörümüze kalıpçılık hizmeti sunuyor. Müşterilerinin numunelerini, çizimlerini hatta hayalindekilerini gerçeğe dönüştürmek için titizlikle press kalıp üreten Berbey Kalıp; en yüksek teknoloji eşliğinde yıllardır yüksek kalitesiyle ve mutlak müşteri memnuniyetiyle yoluna devam ediyor. Berbey Kalıp kalitesini uzun zamandır tercih eden Liva Kuyumculuk firma sahibi, deneyimli kuyumcu Yavuz Yıldız; Berbey Kalıp ile olan iş ilişkisini bizlere özetledi…

 

Sektörümüzün köklü kalıp üreticilerinden Berbey Kalıp; birçok atölyemizin sağ kolu konumunda. Bu atölyelerimizden birisi de Liva Kuyumculuk; firma sahibi, deneyimli kuyum ustası Yavuz Yıldız; İbrahim Doğankaya önderliğindeki Berbey Kalıp ile uzun bir süredir çalıştığını ve Berbey’in iş disiplini, firmaların kalıp gizliliğini korumadaki başarısına ve çalıştığı kurumlarla olan iletişimine hayran olduğunu ifade ediyor.

Kendi çizimlerini Berbey’de kalıba döktüklerini ve kendi tasarımlarına benzer veya aynı tip kalıpları Berbey’in üretmediğine dikkat çeken Yavuz Yıldız; “Bu detay bizim için çok önemli. Sektörümüzde ne yazık ki çok sayıda taklitçi bulunuyor. Biz yıl içinde belirli sayıda kalıp satın almayı taahhüt ediyoruz. Berbey’de kesinlikle bizim kalıplarımızı başka firmalara yapmıyor” dedi.

Günümüzde bir kalıp atölyesinin teknik olarak üst düzey donanıma sahip olmasının da çok önemli olduğunu ve sadece başarılı kalıp ustalığının yeterli olmadığını belirten Yıldız; Berbey Kalıp atölyesinin ileri teknolojiye sahip cihazlarla, müşteriyi fazlasıyla memnun eden çalışmalar ortaya koymakta hiç zorlanmadığını ifade ediyor.

Kalıpların bakımı ve kalıplarda oluşacak sıkıntıların giderilme aşamasında Berbey’in çok randımanlı bir çalışma ortaya koyduğunu kaydeden Yavuz Usta; sözlerini şöyle sürdürüyor: “Kalıp atölyesinin verdiği sözün arkasında durması çok önemli bir detay. Yaptığı kalıpların kalitesi büyük önem teşkil ediyor. Bir de insani ilişkileri benim için büyük önem teşkil ediyor. Ben tüm bu konularda Berbey’den çok memnunum. Son dönemde pres üretim tekniğine dayalı ürünlerde bir artış var. Bu yüzden pres kalıplar daha da öne çıkıyor. Yüksek kaliteli bir ürün için kalıbın kalitesiyle, ürünün içeriğindeki başarılı altın oranlar (maden karışımı) çok önemli.”

İbrahim Doğankaya; Liva Kuyumculuk ile güzel bir çalışma gerçekleştirdiklerini, hizmet sundukları her firmanın mutluluğunun daim olmasının Berbey için en önemli kriter olduğunu dile getirdi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.