FIRTINALI HAVADA ROTASINDAN AYRILMAYANLARI MAHÇUP ETMEDİ

Yüksek kaliteli ve güvenli kuyum alışverişinin değerli isimlerinden biri olan Rota Kuyumculuk; değerli maden ticaretinde Rota Gold markasıyla başarılı çalışmalara imza atmaya devam ediyor. Son dönemde ani yükselen döviz kuruyla birlikte altın fiyatlarının tavan yaptığı dönemlerde, piyasaya çok sayıda hurda altın girişi oldu. Vatandaşlar kuyumcuya altınlarını getirdi. Kuyumcular da bu altınları değerli maden firmalarına götürdü. Değerli maden firmalarının altın alımlarında çok ciddi farklar müşterilerinden talep etmesi dikkat çekti. Rota Gold; bu zorlu dönemde alım ve satım farklarını minimum ölçüde tutarak, hizmet kalitesinden taviz vermemeyi tercih etti. Rota Gold firma sahibi Kerim Yılmaz; markalarının hurda altın alımında en uygun fiyat politikasını ortaya koymasıyla zorlu bir dönemi başarıyla geride bıraktığını, durumdan fırsat çıkarma kolaycılığını tercih etmeyerek, uzun vadede isimlerine yakışan bir duruş sergilediklerini ifade etti.

 

ABD ile artan siyasi gerilim sonucunda ortaya çıkan yüksek döviz kurları, kuyumculuk sektör gündemini uzun zamandır meşgul ediyor. Bu dönemde vatandaş, elinde kalan son altınları da değerlendirmek ve yüksek altın fiyatlarıyla bozdurmak istedi. Kilolarca altın değerli maden ticareti yapan firmalarımıza geldi. Tam bu aşamada, bazı firmaların altın alış ve satışı arasında çok yüksek farklar ortaya koyması dikkat çekti. Rota Gold firma sahibi Kerim Yılmaz; altın fiyatlarının ani artışa ve inişe geçtiği dönemlerde, değerli maden ticaretinde alım ve satış arasında belirli bir makas olmasının doğal olduğunu fakat bazı firmaların bu makası çok fazla açarak, mevcut piyasa koşullarından maksimum faydalanmayı tercih ettiğini ifade etti.

Rota Gold’un bu dönemde piyasadaki en uygun altın alım satım fiyatıyla dikkat çektiğini ve nakit akışının en zorlu olduğu günlerde bile 1, 2 gün içinde kendilerine gelen altının karşılığını müşterilerine takdim ettiklerini kaydeden Kerim Yılmaz; “Biz bu dengeyi başarıyla sağladık. Piyasadaki olağanüstü durumdan kısa dönemli kar elde etmekten ziyade, müşterilerimize sorunsuz hizmet sunmayı ön plana aldık. Alım satım arasındaki fiyatımızı makul seviyelerde tuttuk. Markamızın güzel bir sınavdan geçtiğini ve bu bilinçli hareketimizle, meslek etiğimize verdiğimiz değerle, hafızalarda yer elde ettiğimizi görüyoruz” diye konuştu.

Şu an itibariyle ama az ama çok bilezik satışlarının devam ettiğini, vatandaşın yastık altından çıkardığı altınları zaman içinde tekrar yerine koyacağına inandığını sözlerine ekleyen Yılmaz; sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şu anda başta düğünler olmak üzere, zorunlu ihtiyaçlar nedeniyle bilezik talepleri az da olsa devam ediyor. Kısa sürede sahibine ciddi miktarlarda kazanç getiren ve enflasyona karşı koruyan altına ilginin önümüzdeki günlerde artarak devam edeceğini düşünüyorum. Altın her zaman olduğu gibi yine sahibinin yüzünü güldürdü.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.