EZBER BOZAR ÇİZGİSİNİ ASLA…. “ESEN HALAT”

Son yılların popüler takı çeşidini oluşturan ve kuyumcunun yüzünü güldüren madalyon ve çerçeveli takılar; en çok el işi halat zincir ile kombin ediliyor. Halat; madalyon ve çerçevenin ortak aşkı oluyor. Kurulduğu dönemde bu birleşmeyi başarıyla deneyen Esen Halat’ın ürettiği pek çok halat zinciri, birbirinden güzel madalyon takıların şıklığına şıklık katıyor

 

Madalyon, çerçeveli takılar, Trabzon Hasırı ve halat zincir yıllardır istikrarlı bir şekilde belirli satış rakamlarını korumayı başaran takı grupları olarak dikkat çekiyorlar. Son yılların en yüksek satış rakamları yakalayan takı grubu dendiğinde ilk olarak madalyon ve çerçeveli (kültürel) takı grupları aklımıza geliyor. Esen Halat firma sahibi Ali Esenceli; kültürel takıların çoğunda zincir olarak tüketicinin halat zinciri tercih ettiğini ve ağırlığının 5 katını taşımasıyla, el işi halat zincirlerin popülerliğini koruduğunu söyledi.

Birkaç sene önce Kahramanmaraş’ta düzenlenen Ortadoğu Fuarında, halat zinciri çeşitli madalyonlarla beraber sunduklarını ve halat zincire fantezi kattıklarını hatırlatan Ali Esenceli; “Bugün de bu ilgi devam ediyor. Piyasada satılan madalyonların ve çerçevelerin çoğunda halat zincir kullanılıyor. Halat zincir gerçekten çok özel ve sade bir tasarıma sahip. Üzerinde ne taşırsa taşısın onunla harika bir uyum yakalıyor” dedi.

Halat zincire ülkemizin her bölgesinden talep olduğunu ve İstanbul’a da atölyelerinde özenle üretilen halat zincirleri servis ettiklerini kaydeden Esenceli; “İstanbul ile artan ticaretimiz var. Tabi ki biz de oldukça seçici davranıyoruz ve İstanbul’un en büyük markalarıyla çalışıyoruz. Az ve öz sayıda müşterimiz var. Borsa Gold bu markalarımızdan birisi. Bizimle yıl içinde istikrarlı bir çalışma sürdüren firmaları tercih ediyoruz” diye konuştu.

Her kuyumcuda halat zincir bulunduğunu ve halat zincirin kuyumcunun bileziği gibi demirbaş bir ürünü konumunda bulunduğunun altını çizen Ali Esenceli; yaz boyunca tam kapasite çalışmaya devam ettiklerini, son dönemde artan düğünlerle birlikte ülkemizin her iline siparişleri zamanında yetiştirdiklerini sözlerine ekledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.