EREN “EHG ZORLU BİR SÜRECİ YİNE BAŞARIYLA GEÇMİŞTİR”

Geçtiğimiz Ağustos ayında ani yükselen döviz kuruyla birlikte altın fiyatları rekor üstüne rekor kırdı. Böylesi yüksek fiyatlar görülünce bir anda piyasaya çok sayıda hurda altın girişi oldu. Vatandaşlar kuyumcuya altınlarını getirdi. Kuyumcular da bu altınları değerli maden firmalarına götürdü. Sektörümüzün önde gelen kuruluşlarından biri olan Eren Has Group; bu zorlu süreçte tüm taleplere olumlu yanıt verdi ve müşterilerinin tamamının ihtiyaçlarını karşıladı. EHG Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eren; hem Kuyumcukent hem de Kapalıçarşı’da yer alan şubelerinin Ağustos ayı içinde yoğun bir mesai harcadığını, kendilerine getirilen kilolarca hurda altının karşılığını eksiksiz olarak müşterilerine sunma becerisi gösterdiklerini ifade etti.

 

ABD ile artan siyasi gerilim sonucunda ortaya çıkan yüksek döviz kurları, kuyumculuk sektörünün gündemini uzun süredir meşgul ediyor. Bu dönemde vatandaş, elinde bulunan yastık altındaki altınları değerlendirmek ve yüksek fiyatlar eşliğinde bozdurmak istedi. Kilolarca altın değerli maden ticareti yapan dev markalara geldi. Böylesi zorlu bir süreçte ve yoğun hurda dönüşümünde, tüm müşterilerine olumlu yanıt veren, geç saatlere kadar mesai harcayan Eren Has Group; yine tam puan aldı. EHG Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Eren; zorlu bir süreçte yine başarılı bir sınavı markalarının geride bıraktığını ve ülkenin dört bir yanından gelen kuyumcuların hurda altınlarını uygun şartlarda alarak, hızla nakit takdim ettiklerini söyledi.

Böylesi günlerde firmaların hizmet kalitesinin büyük önem teşkil ettiğini ve EHG’nin eksiksiz hizmetiyle piyasada etkin bir PR yaptığını belirten Mehmet Eren; “Bazen para kazanmanın ikinci planda kalabilir. Tüm taleplere olumlu yanıt vererek önce gönüllerde ve zihinlerde yerimizi sağlamlaştırdık” dedi.

Sakatlanmayan oyuncunun mutlaka maça çıkması gerektiğini kaydeden Eren; açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hem kendimizin hem de müşterilerimizin çıkarlarını koruyarak, kaliteli hizmet sunduk. Ödemelerimizi ertesi güne bırakmadık. Gelen tüm hurda altınları kabul ettik. Bu dönemde yeni müşteriler de edindik. Sözden daha çok icraatın önemli olduğu bir süreci geride bıraktık. Yastık altından ciddi miktarda altın çıktı. İlerleyen süreçte, altın fiyatlarının biraz da gevşemesi ile birlikte bu bozdurulan altınların tekrar yerine konulacağını düşünüyoruz.”

İJS Ekim Fuarı Çok Önemli….

Mehmet Eren; İJS Ekim Fuarının bu yıl öneminin daha da arttığını ve ihracat alanında Türk kuyumculuğunun vites yükseltmesinin son derece önemli olduğunu sözlerine ekleyerek; fuara katılan tüm kuyumculara başarılar diledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.