ERDOĞAN AŞIK “ HERKESE KAPIMIZ NE YAZIK Kİ AÇIK DEĞİL ÇÜNKÜ…..”

20130718_121627Son yıllarda sektörümüzde, hızla çıkış yapan markalarımız arasında İsgold Altın Rafineri A.Ş; önemli bir yere sahip . Modern altın rafineri tesisinde ağırlıklı olarak ihracata yönelik, yüksek güvenlikli gram altınlar üreten İsgold; yakın zaman önce ülkemizin önde gelen kıymetli madenler ve döviz üzerine çalışan markalarından birine özel üretim gram altınlar hazırladı. İsgold Altın Rafineri A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Erdoğan Aşık; bir başka firma adına altın üretmek ile kendi altınlarını üretmek arasında sorumluluk ve güvenlik açısından hiçbir fark bulunmadığını ve ancak çok yakından tanıdıkları, geçmiş çalışmalarını bildikleri bir firmaya ürün sunabileceklerini dile getirdi.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Son yıllarda külçe altın; hem ülkemizde hem de yurtdışında adeta altın dönemini yaşıyor. Altının hızlı yükselişi, altına olan yatırımın artmasını hızlandırdı. Günümüzde birçok aracı kurum kendi gram altınını kendi logosuyla müşterilerine sunmak istiyor. Bu konuda sektörümüzde hepimizin tanıdığı birkaç rafineri firması bulunuyor. 2009 yılından buyana İstanbul’da akıllı altın rafinerisi konseptiyle külçe altın üretimi gerçekleştiren İsgold Altın Rafineri A.Ş; yıllardır ülkemizde üretilen altınları Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gönderiyor. 2015 yılından buyana yurtiçine de has altın sunan İsgold’un; üstün teknoloji ile donatılmış akıllı rafinerisi, kilolarca altını başarıyla üretiyor. Yönetim Kurulu Bşk. Erdoğan Aşık; başka marka için yapsalar dahi ürünün üstünde kendi fabrikalarında üretildiğine dair logoyu mutlaka bulundurma şartlarının bulunduğunu ve rafinerilerine gelen has altının geçmişinin, sicilinin temizliğinin çok önemli olduğunu, bu yüzden herkes ile çalışmalarının mümkün olmadığını ifade etti.

Yüksek teknolojiye sahip ve özel bir otomasyon sistemi ile nerdeyse el değmeden üretilen İsgold altınları; sıkı korumasıyla bugüne kadar sahtesinin üretilmesine imkan tanımadı. Kimyager, metalürji mühendislerinin yer aldığı, işinin ehli İsgold üretim kadrosu, kendi içinde özel bir tasarımcıya da sahip. Erdoğan Aşık; özel güvenlik sistemleriyle rafineri binasının 365 gün 24 saat koruma altında bulunduğunu, ayrıca kendilerinin birkaç yıl önce Dünya piyasalarına sundukları ‘İSGOLDSecureTM’ patentli gram altın güvenlik sisteminin, değerli maden piyasasında uluslararası literatürde yer almayı başardığını söyledi.ISV8A

İsgold Altın Rafinerisi’nde üretilen altınların %90’ının Avrupa’ya ihraç edildiğini ve birçok kez İsgold ürünlerinin, yurtdışındaki bağımsız altın raporlama ve denetleme işlemlerinden alnının akıyla, tam puanla ayrıldığını vurgulayan Aşık; “Altının ayarında, kalitesinde sıfır hatayı uzun zaman önce yakaladık. Artık her gelişim, üretim hızımızı arttırmaya yönelik gerçekleşiyor” diye konuştu.

İsgold Kendi Matbaasıyla Gram Altınlarına Estetik ve Ekstra Güvenlik Katıyor…İsgold Lab...

A’dan Z’ye tüm üretim sürecinin tek bir çatı altında gerçekleştirildiğini ve kendi mini matbaalarını da kurarak, gram altınlarının özel kartlarını fabrikalarında yapmaya başladıklarını kaydeden Aşık; “Ürünün her detayının bizim elimizden çıkması, istediğimiz kalitenin oluşmasını sağlıyor. Biz az kişiyle, küçük alanlarda çok büyük işlem hacimlerini yakalama başarısı gösteriyoruz. Tabi ki bilim ve teknolojiden maksimum faydalanmamız bizim bu sonucu elde etmemiz de büyük etken” dedi.ISK32B

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.